Проща до Тараса – 2008

Час – 18 травня 2008 року, неділя

Місце – Тарасова Гора у Каневі, Черкаська область, 135 км від Києва 75 км. від Черкас

Головна ідея

Суть акції «Проща до Тараса» полягає в оновленні традиції паломництва українців на могилу Тараса Шевченка до Канева з нагоди 22 травня – дня перепоховання поета.

Є кілька важливих відмінностей, що відрізняють акцію від традиційних травневих заходів у Каневі.

По-перше, головним змістом акції є живе читання текстів Шевченка, а також живе спілкування людей, що приїдуть з усіх кінців країни. Акція буде вільною від «офіційних заходів», промов і партійної пропаганди. Організовувати акцію будуть самі її учасники. Кожен з них приїде до Канева не як пасивний глядач, а як носій національної пам’яті й творець українського майбутнього.

По-друге, проща відбувається не в будній день 22 травня, а в неділю перед цією датою (у 2008 році – 18 травня). Це дозволяє приїхати до Шевченка всім, хто цього прагне.

По-третє, «Проща до Тараса» відбувається на цілком добровільних засадах. Кожна група людей чи окрема людина приїздить до Канева власним коштом і з автономним забезпеченням, оргкомітет забезпечує лише загальну координацію.

По-четверте, акція матиме продовження безпосередньо 22 травня у всіх областях.

Головні цілі «Прощі до Тараса – 2008»

Об’єднати людей, які хочуть читати і розуміти Шевченка, очищаючи його духовну спадщину від шаблонів і стереотипів і творячи в такий спосіб українське майбутнє.

Започаткувати щорічну традицію, яка має набувати все більшого розмаху і щоразу нових форм.

Поступове перетворення Канева на «місто Шевченка» - важливий осередок культури й туризму.

Зміст акції в 2008 році

Центральною подією стане акція Живий «Кобзар» на Тарасовій Горі, що розпочнеться 18 травня о 12 годині Шевченковим віршем «Молитва».

Упродовж двох годин люди, що приїдуть з усіх областей України, прочитають улюблений вірш, уривок чи кілька рядків «Кобзаря».

Після цього під горою українські гурти гратимуть акустичну музику.

Окрема програма чекає кожного, хто бажає жити 17-18 травня в наметовому містечку на березі Дніпра.

Оргкомітет просить кожного взяти з собою диски з українською музикою та/або популярну сучасну українську літературу, яку можна дарувати закладам та мешканцям Канева 17-18 травня.

Координатори в кожному обласному центрі й у деяких інших містах з кінця березня займають формуванням груп для спільної поїзди до Канева.

22 травня акція продовжиться біля пам’ятників Шевченку в усіх куточках України.

Організатори

Ініціатором акції у травні 2007 року виступив Рух добровольців «Простір свободи», що поширив звернення з цього приводу.

У лютому 2008 року низка громадських об’єднань утворили оргкомітет з проведення «Прощі до Тараса», у роботі якого беруть участь представники «Простру свободи», Фундації регіональних ініціатив, Шевченко клубу, Форуму молодих лідерів, Демократичного Альянсу, Спілки української молоді в Україні, Національного Альянсу, а також музиканти гурту «Сад».

Коло середовищ, що долучаються до акції, постійно розширюється як на всеукраїнському, так і на місцевому рівнях.

Детальніша інформація про акцію на сайті www.dotarasa.org
Зв'язок з оргкомітетом: viktorkulyn@gmail.com або poshta@dobrovol.org
тел. 8-050-444 65 30

Published on 15 May 2008