Стартує молодіжна кампанія «Героям слава!»

Майже кожного дня в році українці можуть вшановувати пам'ять одразу кількох своїх Героїв, які хотіли жити вільно, але часто змушені були гинути в забутті. Є й особливо пам’ятні дні, коли вшановуємо геройську смерть Великих Українців: Героїв бою під Крутами (29 січня), Романа Шухевича (5 березня), Євгена Коновальця (23 травня) та Степана Бандери (15 жовтня).

Церква давно уклала релігійний календар вшанування Святих, які віддали своє життя за Христову віру. Давно потрібно укласти подібний національний календар шани Героїв, які вмерли, щоб ми, українці, жили вільно. Всі Вони – відомі і забуті – заслуговують того, щоб ми дізнавались більше про їхні звершення, щоб пам’ятали всіх їх і кожного з них.

Часто доводиться чути, що ми народ, який постійно оплакує своїх полеглих. Що нам потрібно «звільнитись» від таких традиції і насолоджуватись «реальним» життям, вчитись жити, а не вмирати. Але ж як, наприклад, можна забути Святого Юрія, який вознісся до Творця 6 травня і чию смерть саме цього дня сотні років вшановує більшість християнського світу? Як можна забути Героїв, що віддали задля Нас найдорожче – своє життя?

Ще часто чуємо, що ми більше цінуємо свої поразки, як перемоги. Очевидно, що перемоги потрібно святкувати (без алкоголю, звісно), але чи є в світі перемога без жертви? Наші поразки, насправді, є звитягами духу тих, що залишились на полі бою і до останнього подиху Вірили в Нашу спільну перемогу!

Споконвіку наші пращури проливали кров за найбагатший в світі чорнозем. Коли в обороні чорної землі впала перша крапля червоної крові, саме тоді і народилась Україна, народилась Українська Нація. Забудемо пролиту кров, втратимо Україну.

На початку XX століття українські патріоти обрали символом національно-визвольної боротьби саме червоно-чорне поєднання кольорів. Сьогодні ці барви мають стати нашим символом пам’яті про всі покоління тих, хто віддав своє життя здобуваючи незалежність. Чим більше знатимемо своїх Героїв, тим краще розумітимемо свою історію і своє майбутнє. Будемо шанувати своїх, будуть поважати нас інші!

Суть кампанії «Героям слава!» полягає у максимальному поширені і проникненні червоно-чорної символіки (стрічок, значків, кокард тощо) в дні найбільшого вияву українського духу. Дні геройської смерті крутянців, Коновальця, Шухевича і Бандери, День створення УПА на Свято Покрови мають стати прикладом національного єднання під одною символікою. Саме тому учасники кампанії в ці дні надають перевагу червоно-чорній стрічці над своїм партійним, організаційним чи іншим кольором та відзнакою.

Основним символом кампанії є червоно-чорна стрічка. Кольори розміщуються рівномірно по горизонталі: червоний колір зверху, чорний – знизу. У випадку вертикального розміщення – червоний колір розміщується першим (з свого правого боку). Знаком кампанії є золотий Хрест заслуги УПА, спроектований українським митцем Нілом Хасевичем (загинув в криївці у 1952 році).

Інструкції до дії:
1. Одягни стрічку в знак солідарності, що ти підтримуєш кампанію
2. Дізнайся більше про життя одного з Наших Героїв.
3. Піди в церкву і віддай шану полеглим.
4. Прийми одноденний піст.
5. Заощаджені на харчуванні кошти передай на пропаганду Культу Героїв.
6. Заохоть своїх друзів приєднатись до кампанії.
7. Пам’ятай – разом ми сила!

Інформцентр МНК

Published on 15 May 2008