Замах на життя народного депутата Михайла Ратушного

В суботу вранці, 10 травня, під час щоранкової прогулянки на велосипеді, неподалік власного будинку було скоєно наїзд на народного депутата України кількох скликань, кандидата в депутати в Київраду від Української партії, Михайла Ратушного. Наїзд було скоєно невідомою особою, котра керувала автомобілем марки «Опель». Водій авто з місця пригоди зник. Наразі М. Ратушний знаходиться в лікарні «Феофанія» з травмами середньої важкості.

Не хотілося б думати, що аварійна ситуація була спланована, але як на «попередження» вона виглядає точно.

Відповідна заява про скоєння нападу передана до правоохоронних органів.

Хронологія діяльності Михайла Ратушного, що могла передувати таким подіям:

- 5 квітня на зборах Київської крайової організації Української партії прийнято рішення висувати своїх кандидатів до Київської міської Ради. Першим номером списку Української партії одноголосно обирається Михайло Ратушний.

- під час передвиборних виступів, прес-конференції, виступів на радіо і телебаченні, зустрічей з виборцями Михайло Ратушний неодноразово різко критикував існуючу владу в м. Києві, звинувачуючи її в корумпованості та бездіяльності.

- 8 травня Українська партія на чолі з М. Ратушним проводить акцію біля посольства Російської Федерації з нагоди вступу на посаду Президента Росії Д.Медвєдєва. Президенту Росії був подарований муляж російської ракети, знайденої в Криму з побажаннями забрати з України російське майно.

І вже зовсім незрозумілим виглядає випадок, що трапився того ж дня, у суботу 10 травня. Під час оперативно-розшукових дій, що проводили правоохоронці по факту наїзду на Ратушного, зокрема коли голова Української партії Олег Олійник (2-й номер виборчого списку до Київради) на службовому автомобілі з працівниками ДАІ прямували до «Феофанії», їхнє авто потрапляє в ДТП. Винуватець ДТП водій автомобіля «Опель» (!!).

Ще один фатальний збіг обставин. 10 років тому, в травні 1998 року М. Ратушний, будучи депутатом Верховної Ради України був отруєний і чудом врятований лікарями. Замах був скоєний в потязі під час виконання службових обов'язків. Вочевидь, принциповість М. Ратушного в відстоюванні української національної ідеї і українських інтересів не до вподоби багатьом. Список справжніх патріотів, які постраждали за українську ідею складає не одну тисячу осіб. Не хотілося б проводити аналогію з бібліографії відомих постатей, але це вже набирає ознаки системності з відомими українськими політиками.

Досить смертей і пригод з людьми, які принципово відстоюють інтереси українців. Українці терплячі, але кінець може урватись. Треба починати захищати себе вже сьогодні, бо завтра будь-хто опинитись в любій ситуації, коли на нього «наїдуть».

Прес-служба Української партії
м. Київ, вул. Лабораторна, 1.
Тел: 522-87-85

Published on 13 May 2008