Дмитро Медведєв отримав від українців презент

Експериментальну російську ракету, знайдену 27 квітня на кримському узбережжі між Судаком та Алуштою, повернули країні-власнику. На старенькому фольксвагені вона темними ночами долала нелегкий шлях з півострова до самої столиці. І сьогодні, акурат в день інавгурації Дмитра Медведєва, на плечах українських патріотів «влетіла» на територію посольства Російської Федерації. Цим подарунком вони засвідчили новому президенту Росії своє дружнє ставлення до сусідів, які чомусь погано слідкують за своїм майном.

Святкова акція, присвячена цій непересічній події, зібрала близько півсотні представників Української партії МНК та інших громадських організації. Крім партійців з прапорами, перед посольством були представники Центру національного відродження ім. Степана Бандери а також голова київської організації Молодіжного Національного Конгресу Олександр Резніченко. А під час самої події до неї долучилась колона студентів під прапорами Пори, що випадково проходили повз. Не залишила байдужою вона і міжнародну спільноту - вісвітлювати акцію прибули журналісти агентства Reuters. текст

Учасники акції прикрасили ракету святковими стрічками та наклеїли на неї білого голуба – всесвітній символ миру і злагоди. Після цього торпеду понесли до воріт посольства, де патріотів зустрів прес-аташе посла Росії Чорномирдіна. Після нетривалої розмови з головою правління Інституту національного державознавства Михайлом Ратушним він подякував українцям за уважне ставлення до своєї країни, і дозволив занести снаряд на територію посольства. Нажаль, цілою та неушкодженою ракета до Росії не повернеться – під час урочистої церемонії у неї відвалилось крило.

Чи подякує новий президент Росії українцям за тепле ставлення і чи прийме презент, учасники акції не знають. Але це їх не дуже бентежить. Як зазначив голова Центральної ради Української партії Олег Олійник, взагалі Медведєв подарунки від українців приймає радо (досить згадати цукерки від Януковича), тому і від ракети він не відмовиться. «Хочу додати, що ми просимо пана Дмитра не забувати своїх родичів у Донецьку, і частіше приїжджати до них у гості. І ще ставитись до України людяно», - сказав пан Олег.

Дмитро БЕРНИКОВ

Published on 7 May 2008