Пам`ятник УПА в Харкові не знесуть!

Сьогодні, 18 квітня у приміщенні Харківського крайового осередку Спілки Української Молоді відбулася прес-конференція, присвячена ухваленому Харківською міською радою рішенню щодо ліквідації пам‘ятника воякам Української Повстанської Армії у Молодіжному парку.

Під час конференції на питання журналістів відповідали голова ХКО СУМ Кость Черемський, голова Харківської обласної організації Молодіжний Націоналістичний Конґрес Сергій Кузан, ідеологічний референт ГО «Патріот України» Олег Однороженко. Від правоохоронних органів події коментували заступник начальника слідчого управління ГУ УМВС України в Харківській області Тетяна Рудь та слідчий ОВС ГУ УМВС Станіслав Павленко.

На початку конференції було представлено короткий огляд історії пам‘ятного знаку УПА в Харкові. Наголошено, що від часу встановлення монументу у 1992 році до осені 2006 року над ним було здійснено усього 2 акти вандалізму. Хуліганські дії антиукраїнських сил по відношенню до пам‘ятника активізувались після святкувань річниці створення УПА 14 жовтня 2006 року. З того часу і до сьогодні зафіксовано понад 30 актів наруги над пам‘ятним знаком, найвідомішим з яких стала руйнація монумента спецтехнікою у ніч з 20 на 21 листопада 2006 року.

У виступі представників правоохоронних органів було згадано, що кримінальна справа, впроваджена за вищезгаданими протиправними діями повністю розкрита, і відповідальність за «нічний рейд» несуть представники забороненої в Україні неофашистської організації Євразійський Союз Молоді.

Після того голова ХОО МНК Сергій Кузан (на фото) оприлюднив колективну оцінку рішення Харківської міськради про демонтування пам‘ятника від 16 квітня 2008 року. Він звернув увагу на те, що Молодіжний парк вцілому є відпочивально-рекреаційною зоною, яка згідно закону знаходиться у державній, а не в комунальній власності. Відповідно згадане рішення міської ради не має жодної юридичної сили і швидше за все є елементом передвиборчої кампанії діючої владної верхівки на чолі з Михайлом Добкіним та Геннадієм Кернесом. Сергій Кузан також оприлюднив план подальших дій націонал-патріотичних організацій Харкова, згідно якого будуть підписані звернення до Президента України, Голови Верховної Ради, а також міських голів 23 обласних центрів України з вимогою дати правову оцінку діям Харківської міськради. В той самий час буде поновлено цілодобову громадську охорону монумента.

В кінці слово взяв представник ГО «Патріот України» Олег Однороженко, який повідомив, що своїм рішенням діюча влада Харкова фактично почала війну пам‘ятників, і патріотичні сили міста не мають жодного виходу як вимагати безпосередньої реалізації указів Віктора Ющенка щодо вшанування пам‘яті жертв голодоморів та учасників Національно-визвольних змагань, яка включатиме ліквідацію антиукраїнських монументів у Харкові та тотальне перейменування вулиць, оскільки чимало з них носять імена катів українського народу. При цьому було наголошено, що націонал-патріотичні сили діятимуть виключно правовими методами.

Наприкінці конференції було сказано, що голови представлених організацій готуватимуть як колективні, так і індивідуальні оскарження рішення міськради у суді. Найближчі слухання оскаржувальних позовів провадитимуться у Апеляційному суді Харкова 22 квітня о 14:00.

Прес-служба ХОО МНК

Published on 18 April 2008