Енциклопедія націоналізму

Найбільш ґрунтовним і фаховим дослідженням з історії ОУН насьогодні назвав книгу Петра Мірчука "Нарис історії ОУН", видану УВС, відомий український історик Володимир В`ятрович.

Презентація цього об'ємного фоліанта, своєрідної "енциклопедії націоналізму", нещодавно пройшла в приміщенні Центру Національного Відродження з ініціативи української видавничої Спілки, ЦНВ та ЦДВР.

Перед учасниками презентації виступили Віктор Рог, Володимир В`ятрович та лідер Білоруської Партії Свободи Сергій Висоцький. Вони високо оцінили книгу, підкресливши, що до цього часу в суспільстві існує "вакуум" на подібну літературу. І коли інтерес до правди про національно-визвольні змагання українців, зокрема про боротьбу ОУН-УПА, зараз зростає, коли сучасники прагнуть довідатися про неспотворене минуле рідного народу, важко переоцінити значення цієї праці. Книга, яку було представлено читачам, вийшла за сприяння мецената Дмитра Гулея, за що йому належиться щира вдячність.

Нове видання цієї праці кардинально відрізняється від попереднього, - зазначив історик Віктор Рог, - адже завдяки наполегливій роботі упорядників, книга "розширилась" більше ніж удвічі, зокрема лише бібліографія по темі складає понад 700 позицій, безцінним є і біографічний довідник. Варто наголосити, що перевидання готувалося кілька років, вносилися відповідні коментарі, оновлювалися фотографії, уточнювалися факти, адже в еміграційних умовах автор не мав можливості користуватися документами, які тепер доступні дослідникам.

Історики висвітлили хід роботи над книгою, розповіли учасникам зустрічі про життєвий і творчий чин доктора Петра Мірчука, як видатного історика і провідного діяча ОУН, поділилися творчими планами на майбутнє. Зокрема було проанонсовано збірку "Антологія українського націоналізму", до якої увійшли праці теоретиків українського націоналізму Миколи Міхновського, Дмитра Донцова, Ярослава Стецька, Степана Бандери, Юрія Липи, Олега Ольжича, Миколи Сціборського, Юліана Вассияна та інших. Ця книга має незабаром побачити світ і буде своєрідним ідеологічним доповненням до "Нарису історії ОУН".

Організатори також відповіли на запитання присутніх, зокрема і на те, коли нарешті вийде друком другий том історії ОУН. Володимир В`ятрович розповів про роботу, яка ведеться в цьому плані і висловив переконання, що в наступному році, коли відзначатимемо вісімдесятиріччя з часу постання Організації Українських Націоналістів та сторіччя з дня народження Провідника ОУН Степана Бандери, праця побачить світ.

Сергій Вересень

Published on 16 April 2008