Путін не вважає Україну державою

Представник делегації однієї із країн НАТО повідомив, що президент РФ Владімір Путін на закритому засіданні ради Росія-НАТО під час Бухарестського саміту заявив, що Україна не є державою.

Як повідомляє Коммерсант посилаючись на повідомлення джерела із дипломатичних кіл, під час закритого засідання ради Росія – НАТО Владімір Путін наголосив, що Москва вдасться до контрзаходів у разі розширення НАТО до своїх кордонів, оскільки вважає такий процес загрозою своїм інтересам.

"Втім, про Грузію російський президент говорив зовсім спокійно, немов між іншим. Коли ж мова зайшла про Україну, Путін розгнівався. Звертаючись до Буша, він сказав: "Ти ж розумієш, Джордже, що Україна - це навіть не держава! Що таке Україна? Частина її територій - це Східна Європа, а частина, і значна, подарована нами!", - заявив президент Російської Федерації.

«І ось-тут він дуже прозоро натякнув, що якщо Україну все-таки приймуть у НАТО, ця держава просто припинить існування. Тобто фактично він пригрозив, що Росія може почати відторгнення Криму й Східної України", - повідомило джерело.

Щодо Грузії, Владімір Путін пригрозив, що Росія спираючись на косовський прецедент визнає Абхазію й Південну Осетію, якщо НАТО надасть План дій із набуття членства (ПДЧ) і створить таким чином буферну зону між силами Північноатлантичного альянсу й своїми кордонами.

Нагадаємо, 3 квітня, під час Бухарестського самміту Північноатлантичний альянс відклав питання щодо надання Україні ПДЧ до грудня 2008 року. Однак, як заявив Генеральний секретар альянсу Яап де Хооп Схеффер, країни НАТО погодились, що Україна повинна стати членом НАТО.

За матеріалами Коммерсант

Published on 9 April 2008