Полтавська область ліквідовує пам'ятники комунізму

Полтавська обласна державна адміністрація вирішила ліквідовувати в регіоні пам'ятники тоталітарному комуністичному режиму. У Полтавському селі вже є парк імені Ярослава Стецька.

У прес-службі Полтавської облдержадміністрації повідомили, що вулиці, які носять назви радянської епохи, перейменовуються, а пам'ятники Леніну будуть демонтовані.

Зараз в області достатньо вулиць, бульварів, скверів, названих іменами функціонерів тоталітарного комуністичного режиму і організаторів Голодомору, говорять в прес-службі.

У області вже почався процес перейменування вулиць. Так, наприклад, в Глобинському районі парк в селі Гриньки названий на честь поета і політв'язня Василя Стуса, в селі Тимошівка - на честь провідника українського визвольного руху Ярослава Стецька. У Тахтауловому, Розсошенцях, Гожулах з'явилися вулиці поета, ученого, члена Організації Українських Націоналістів Олега Ольжіча.

В останньому селі відтепер є вулиці імені засновника і багаторічного лідера Народного руха, Героя України В’ячеслава Чорновола, а також відомого історика Дмитра Багалія. У Семенівському районі області заплановано демонтувати всі пам'ятники Владіміру Леніну.

http://news.bigmir.net/

Published on 7 April 2008