Львівські націоналісти підтримують переселенську програму Путіна

Представники Львівського обласного відділення Центру національного відродження ім. Степана Бандери вирішили популяризувати у Львові, Києві, Донецьку та Харкові переселенську програму Президента РФ В. Путіна у межах громадянської акції «Родина зовет! Родина ждет!», оскільки, на їх думку, дипломатичні установи Росії провалили цю роботу на місцях. Про це 2 квітня під час прес-конференції у Львові повідомили ініціатори кампанії.

Голова ВГО «Влада закону» Андрій Павловський заявив, що результати моніторингу, проведеного по всій Україні показали, що про переселенську програму Путіна етнічні росіяни нічого не знають. Відтак, аби виправити ситуацію, у найбільших містах країни ініційовано громадянську акцію «Родина зовет! Родина ждет!», яка популяризуватиме суть російського почину. «Хочу наголосити, що ми не виганяємо росіян зі Львова. Це добровільна акція. Просто ми намагаємося допомогти тим із них, що почуваються тут чужими», – наголосив Андрій Павловський. А інший учасник прес-конференції аудитор Михайло Соловій припустив, що це може стати своєрідним способом українізувати росіян, котрі «з чорною ненавистю ставляться до українських традицій», проте не бажають залишати Україну.

У проектах «Влади закону» – створити фонд добровільних пожертв для матеріальної допомоги етнічним росіянам в переселені на історичну батьківщину, якщо дипломатичні установи РФ на території Україні не активізують своєї діяльності у цьому напрямі.

Водночас учасники прес-конференції, націоналісти за духом, чого вони не приховували, не мають жодного наміру провадити схожі громадянські акції з переселення відносно інших національностей, незважаючи на те, що окрім Росії переселенські програми державного рівня існують в різних країнах.

Довідка ЗІКу.

25 березня, у Львові невідомі розповсюдили листівки, які закликають львівських росіян виїжджати на історичну батьківщину. В листівках нема жодних вихідних даних.

Текст листівки подаємо повністю мовою оригіналу:

«Россия зовет! Родина ждет!

Русский человек, Родина тебя зовет! Пришло время тебе и твоей семье возвращаться на свою благословенную историческую Родину – Российскую Федерацию. Ты нужен России! Возвращайся скорей!

Указом Президента Российской Федерации Владимира Владимировича Путина от 22 июня 2006 года №637 «О мерах по оказанию содействия добровольному переселению в Российскую Федерацию соотечественников, проживающих за рубежом» это стало возможным. Правительство РФ гарантирует моральную и существенную материальную помощь, возможность приобрести жилье в случае Вашего решения в пользу переселения в Россию. Это Ваш реальный шанс обрести свою Родину и помочь ей в ее построении великой и могущественной. Зачем жить в нищете и быть невостребованным на чужой земле? Нужно возвращаться и быть русским на русской земле».

Далі у листівці подано адреси і телефони шести дипломатичних установ РФ в Україні, куди, мовляв, треба звертатися «по вопросам переселения из Украині в РФ».

Published on 6 April 2008