ЦДВР на новому етапі

У Львові в актовому залі Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича відбулася звітно-виборча конференція Центру досліджень визвольного руху. Учасників конференції, які зібралися з різних областей України, привітали письмово різні закордонні інституції та прихильники ЦДВР. Зі словом привітання виступив Голова Проводу ОУН Андрій Гайдамаха. Він, зокрема, відзначив великий поступ, що його зробив Центр за останні роки, насамперед щодо створення унікальної архівної бази, спеціалізованої бібліотеки та науково-дослідницьких результатів, про що свідчать відповідні публікації, конференції та виставки, що їх творцями були члени Центру.

Учасники заслухали звіти як самої Управи, так і діяльності істориків у регіонах. Присутні довідалися про результати пошукової роботи в архівах Варшави та Ряшева історика-колеги з Польщі Ігоря Місила. Результатами його незвичайних архівних знахідок користатиметься і львівський Центр та його члени.

Під час обговорення звітів учасники конференції не обминали також гострих моментів та недопрацювань, які мали місце у звітному періоді. В результаті дискусії підтверджено, що ЦДВР залишається успішною громадською науково-дослідницькою установою, яка свою діяльність спрямовує на відродження національної свідомості широкої громадськості в Україні. Своє важливе завдання дослідники могли виконати завдяки щедрій та постійній підтримці з боку меценатів з діаспори, зокрема й фундації „Спадщина” в Чикаго.

Учасники конференції обрали новий склад Вченої ради ЦДВР: Володимир В`ятрович – голова, члени – Геннадій Іванущенко, Юрій Щур, Олександр Дарованець. Професора Володимира Косика – члена засновника ЦДВР – обрано Почесним Головою Вченої ради. На голову Управи обрано Руслана Забілого.

Василь Береза

Published on 6 April 2008