«Операція «Вісла» - 65 років тому!

В неділю 30 березня 2008 року в місті Луцьку на території Меморіального комплексу, біля пам’ятного знаку товариства «Холмщини», відбулася панахида приурочена 65-річчю від того дня, коли влада республіки Польща провела так звану операцію «Вісла», що собою являла примусове виселення українців з їх етнічних територій.

Учасниками акції стали члени товариства «Холмщина», Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Конгресу Українських Націоналістів і ВО «Свобода», а також представники Волинської обласної ради, Луцької міської ради, Волинської ОДА.

Після проведеного молебну до присутніх промовив отець Миколай, який наголосив на тому, що найцінніше для людини і для народу має бути пам’ять про минуле. По закінченню промови відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятного знаку.

Найбільш вражаючими стали виступи і спогади членів товариства «Холмщина» - свідків тих подій. Голова цього товариства наголосив на неприйнятності подій, які розкручуються певними силами в польському суспільстві. Зокрема наголосив про роздмухування істерії стосовно діяльності ОУН-УПА і сумнозвісної операції «Вісла». «Все це не сприятиме консолідації україно-польських стосунків!» - зазначив голова товариства «Холмщина».

Прес-служба ВОО МНК

Published on 3 April 2008