Сьогодні в Одесі відкривається виставка «УПА: історія нескорених»

Сьогодні о 12:00 в приміщенні ВУТ «Просвіта» (вул. Пушкінська, 19) відкриється фотовиставка «Українська Повстанська Армія: історія нескорених». Виставка складається з кількох десятків стендів, добре ілюстрованих архівними світлинами, документами та схемами. На стендах присутні всі періоди історії ОУН-УПА.

Виставка організована за сприяння Управління Служби безпеки України в Одеській області, Одеської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта», Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Центр національного відродження ім. С.Бандери, Світового Ювілейного Комітету до 100-річчя від дня народження Романа Шухевича та 65-ї річниці створення Української Повстанської Армії.

Виставка, яка є унікальним проектом, побудована на змістовній науково-джерельній базі за допомогою фотоілюстративного та інформаційно-довідкового матеріалу і покликана донести до громадян України цілісну та науково обґрунтовану картину українського визвольного руху середини ХХ ст. та розвінчати нав’язані стереотипи.

У експозиції виставлено майже півтисячі оригінальних фото, представлені документи з радянських та німецьких джерел та внутрішні документи Організації Українських Націоналістів та УПА, пише Майдан.

Авторами виставки є співробітники Центру досліджень визвольного руху. Як своєрідний пересувний музей вона є інформаційною, а не пропагандистською акцією. Неупередженість та об’єктивність представлення матеріалів допоможуть відвідувачам виставки зробити власні висновки про цю складну сторінку історії України.

У лютому ц.р. фотовиставка "Українська Повстанська Армія: історія нескорених" вже демонструвалася в Донецьку, де викликала значний інтерес серед мешканців регіону. Вперше виставку експонували у Києві 9-11 березня 2007 р.

Published on 19 March 2008