Пам’ять про Голодомор: на кордоні катастрофи

Меморіальний комплекс жертвам Голодомору постане на кордоні геноциду українців – річці Збруч. У 1932-33 роках українські землі на захід від Збруча були окуповані міжвоєнною Польщею. Саме туди тікали біженці з Великої України.

На межі Підволочиського району Тернопільської та Волочиського району Хмельницької областей 17 березня відбулася зустріч голів Тернопільської ОДА Юрія Чижмаря та Хмельницької ОДА Івана Гавчука.

Темою зустрічі керівників двох областей стало обговорення перспективи спорудження пам'ятника жертвам Голодомору, який має постати на межі Тернопільської та Хмельницької областей над річкою Збруч в пам'ять про страшну трагедію, яка спіткала український народ 75-років тому.

Внаслідок перемовин голови обох адміністрацій домовилися про те, що пам'ятник буде являти собою цілісний архітектурний комплекс. Спільним розпорядженням голів Тернопільської та Хмельницької облдержадміністрацій буде створено робочу групу, яка розробить остаточний проект цього меморіального комплексу.

"Спорудження пам'ятника жертвам Голодомору є важливою справою, адже йдеться про увічнення пам'яті мільйонів українців, які невинно загинули під час Голодомору 1932-1933 років, - наголосив під час цієї зустріч голова Тернопільської ОДА Юрій Чижмарь. - Переконаний, що побудований меморіальний комплекс буде гідним увічненням пам'яті про них".

Голова Хмельницької ОДА Іван Гавчук, зазначив, що Хмельниччина підтримує пропозицію голови Тернопільської ОДА про встановлення пам'ятника жертвам Голодомору над річкою Збруч.

"Хмельниччина знає, що таке голод і що таке біда. Ми пам'ятаємо про ту допомогу, яку в ті складні часи надавала нашим краянам Тернопільська область. Цілком підтримую ідею спільного з владою Тернопільської області спорудження цього меморіального комплексу вже в цьому році", - сказав Іван Гавчук.

Планується, що меморіальний комплекс жертвам Голодомору буде встановлено на межі Тернопільської та Хмельницької областей до листопада 2008 року, тобто до 75-ої річниці Голодомору.

Ініціатива спорудження такого пам'ятника виникла під час зустрічі керівництва Тернопільської та Хмельницької областей 24 листопада 2007 року.

Вибір місця для встановлення пам'ятного знаку пов'язано з трагічними подіями 30-их років минулого століття, коли жителі Галичини переправляли на плотах через Збруч, на радянський бік, продукти та збіжжя, для того щоб допомогти жителям Великої України, де в той час окупанти масово вбивали українців голодом.

Published on 18 March 2008