Тернопільська «Українська Справа» збирається не допустити антиукраїнських провокацій

«Ми, представники політичних партій і громадських організацій Тернопільщини висловлюємо занепокоєння щодо спорудження на території Закарпатської області 60-тонного монументу, який символізує ідею «великої Угорщини,» - заявили тернопільські націоналісти.

У поширеній заяві йдеться про те, що угорський монумент будують поблизу місця, де покояться останки 600 розстріляних бійців Карпатської Січі. «Переважно молодих хлопців - закарпатців та галичан, в тому числі і вихідців з Тернопільщини, які у 1939 році захищали незалежність Карпатсько-Української Держави і які першими в Європі вчинили збройний опір німецьким загарбникам,» - йдеться у документі.

Тернопільські націоналісти переконані, що символи чужинської влади не мають права знаходитись у місцевості, де розташовані винятково українські села. На їх думку, це принижує почуття національної гідності та історичну пам'ять понад півмільйона українців, які живуть на Закарпатті.

«Висловлюємо підтримку всьому патріотичному фронту закарпатців, які рішуче виступили проти втілення в життя антиукраїнської та антисоборної ідеї. Вважаємо, що в українській історії є ще достатньо сторінок, які не знайшли достойного пошанування з боку держави, в тому числі на меморіальному рівні,» - наголошують тернопільчани. «Українська справа» вважає спроби встановлення пам’ятника на Верецькому перевалі Закарпатської області блюзнірством. «Вони несуть в собі загрозу українській національній ідеї,» - кажуть націоналісти.

«Українська справа» звернулась до Президента України Віктора Ющенка, прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з проханням особисто втрутитися в ситуацію, що склалася на Верецькому перевалі, аби не допустити антиукраїнських провокацій, пов'язаних із спорудженням символів чужої держави.

НП

Published on 18 March 2008