Японія: де є честь, угодовству не місце

Японський націоналіст застрелився на знак протесту проти зовнішньої політики країни.

В Японії опозиціонер застрелився перед будівлею парламенту в Токіо, залишивши лист для прем'єр-міністра із закликом змінити зовнішню політику.

Самогубець був родом з міста Осака, розташованого на острові Хонщю, і мав 58 років. Поліція припускає, що він належав до одного з правих політичних угрупувань.

Повідомляється, що чоловік, який тримав в руці два конверти, в одному з яких був лист до прем'єр-міністра Ясуо Фукуді із закликом змінити політику щодо Китаю, вистрілив собі в праву скроню, пише newsru.

В листі до прем'єра містився заклик проводити "жорсткішу" зовнішню політику, зокрема у питанні про японський храм Ясукуні. Інший лист, за даними поліції, закликав ЗМІ заохочувати відвідини Ясукуні народом Японії.

Довідка

Ясукуні - синтоїське святилище ("храм миру в країні") розташований в Токіо. Виконує функції центру релігійних церемоній релігії сінто. Верховне божество храму - Імператор Японії. Серед найбільш відомих паломників - колишній прем'єр-міністр Японії Дзюн'ітіро Коїдзумі.

Побудований в 1869 році і, на відміну від інших святилищ, перебуває у веденні військового керівництва країни. На святах роль головних розпорядників належала генералам і адміралам. Саме у Ясукуні знаходилися списки загиблих у війнах. У цьому святилищі також зберігалися дзеркало і меч - атрибути імператорської влади.

У 1874 р. імператор Мейдзі відвідав Ясукуні, що було безпрецедентним вчинком, оскільки там поклонялися не богам, а душам загиблих воїнів. Таким чином, солдати, які віддали життя за імператора, були прирівняні до богів.

НП

Published on 18 March 2008