Після звільнення націоналіста Пшевлоцького БЮТ поділить львівську землю?

Фактом дивної політичної розправи над Миколою Пшевлоцьким як членом Конгресу Українських Націоналістів називають його звільнення з посади начальника Головного управління земельних ресурсів у Львівській області однопартійці. На думку депутата Львівської міської ради від КУН Івана Василишина, незаконне звільнення п. Пшевлоцького не відбулося б без схвалення вищого керівництва Блоку Юлії Тимошенко.

Під час прес-конференції ЛОО КУН 13 березня стало відомо, що новопризначений начальник управління земельних ресурсів у Львівській області Дмитро Завтур є депутатом Київської обласної ради від БЮТ, а за його призначенням, як твердить, посилаючись на „чутки”, депутат Львівської обласної ради Андрій Микуш, стоять БЮТівці Андрій Шкіль та Богдан Губський.

Нагадаємо, що Миколу Пшевлоцького звільнили з посади 7 березня. КУНівці твердять, що сам п. Пшевлоцький про свою відставку дізнався з телефонної розмови з першим заступником Державного агентства земельних ресурсів Юрієм Олексієнком аж 10 березня. „Факт звільнення є незаконним хоча б тому, що Микола Пшевлоцький перебуває на лікарняному у зв’язку зі загостренням гіпертонічної хвороби, а формулювання „за згодою сторін”, як йдеться у наказі, нонсенсне, оскільки згоди пан Пшевлоцький не давав. Ми впевнені, що пан Олексієнко має понести не просто дисциплінарну, а й кримінальну відповідальність”, – впевнений Іван Василишин.

Володимир В’язівський, депутат Верховної Ради України від БНУНС, який був присутній на прес-конференції, назвав призначення Дмитра Завтура недемократичним.

Відтак президія Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів звернулася зі заявою до Президента України Віктора Ющенка та прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. У заяві, зокрема, йдеться: „Президія Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів висловлює обурення з приводу спроби безпідставного звільнення…Миколи Пшевлоцького… Такі дії Держкомзему України Конгрес розцінює як намагання усунення від влади фахівців, патріотів України з метою призначення осіб, які б своїми діями сприяли дерибану землі”.

Особливу тривогу у КУНівців викликає „послужний список” Дмитра Завтура, який у 1990-1993 рр. здобував освіту в Академії міністерства безпеки Росії, у 1988-1990 рр. був секретарем комітету комсомолу Львівського інституту фізичної культури, а у 2002 році балотувався в парламент як член Комуністичної партії України під 101 номером.

Віра Гой, прес-служба ЛОВ ЦНВ ім. С. Бандери

Published on 14 March 2008