МНК ініціював другий етап акції «Українська книга - Донеччині»

З початку року силами Молодіжного Націоналістичного Конгресу було зібрано понад шість тисяч примірників українських книг, які були передані активістам українських організацій на Донбасі. Відомо, що ситуація з українською книгою в донецькому регіоні є надзвичайно складною. Є свідчення про непоодинокі випадки перешкоджання процесу поширення української літератури, зокрема і представниками місцевої влади.

Тому другий етап акції «Українська книга - Донеччині» має на меті довершити вже розпочату справу і забезпечити місцеві бібліотеки, ВНЗ та всіх охочих українською літературою різного змісту.

Велику кількість книжок розповсюдив по бібліотекам м. Горлівки місцевий меценат Іван Антип. Також багато книг подаровані відвідувачам фотовиставки «УПА. Історія нескорених» в Донецьку. Найбільш популярними серед мешканців Донеччині стали книги: «Туга за героїчним» Дмитра Донцова, «Українсько-московська угода» О. Оглоблина, «Історія України. Доба Центральної Ради» Дмитра Дорошенка «Феномен бандерофобии в русском сознании».

Значний внесок у акцію здійснила СУМ в Україні (голова - Святослав Липовецький), яка надала 500 примірників книг Леоніда Перфецького «Україна у боротьбі» (історія ОУН-УПА в малюнках). Вони здебільшого були розповсюджені серед учнівської молоді.

Організатори і втілювачі акції «Українська книга - Донеччині» переконані, що праця на ниві просвітництва додасть правди про національно-визвольну боротьбу українців. Це обов'язково принесе результати, що убезпечить нашу державу від спекуляцій на тему тлумачень української історії, від федералізації та двомовності.

Довідка: Молодіжний Націоналістичний Конгрес має великий досвід у проведенні подібних заходів. Протягом більше чотирьох років тривала акція «Свій до свого по своє» під час якої по всій території України було розповсюджено понад три з половиною мільйони українських книжок.

Інформцентр МНК

Published on 7 March 2008