Шухевича вшанували у Харкові

Сергій Кузан, голова Харківської обласної організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу прокоментував вшанування пам’яті командира УПА у Харкові:

- Постать генерала Шухевича для Харкова є цікавою передусім тому, що харків’яни повертають собі києвоцентричність та українськість. Треба пам’ятати, що саме Харків був центром відродження модерного політичного українського руху у 19 та на початку 20 століть. Водночас слобожанцям була нав’язане хибна думка про «другу столицю» та ментальне заперечення Києва. З кожною миттю харків’яни все певніше повертають своє обличчя, пізнають власну історію, українських героїв.

Ми готові повсякчас нагадувати про січових стрільців, крутянців, упівців – всіх тих героїв, про кого українці Слобожанщини вимушено не знали.

Те, що кожна наша акція – про Героїв Крут, на річницю створення УПА, і теперішня – збирає сотні людей, – найкращий показник роботи усіх націоналістичних сил Харківщини.

Нагадаємо, 5 березня у Харкові біля пам'ятного знака воякам УПА кількадесят активістів Молодіжного Націоналістичного Конгресу, ВО “Свобода”, Української партії, Конгресу Українських Націоналістів та інших організацій вшанували пам’ять командира УПА Романа Шухевича, який загинув 58 років тому у бою з НКВД.

Прес-служба ХОО МНК

Published on 7 March 2008