Полковнику УПА вручили бойову нагороду, якої він був удостоєний ще в 1946 році

5 березня відбулася урочиста сесія Львівської обласної ради, під час якої полковнику Василю Левковичу (псевдо Вороний) вручили Золотий хрест бойової заслуги УПА, яким його було нагороджено ще у званні майора у 1946 році.

Василь Левкович був командиром Військового округу УПА Буг, до якої належала вся північна частина Львівської області та частина Івано-Франківської та Тернопільської областей.

„Я дуже зворушений, що за стільки років отримав цю нагороду. Вона дорога мені тим, що її ще за життя призначив генерал УПА Роман Шухевич. Я вдячний історикам, які знайшли в архівах документи і Львівській обласній раді, яка виготовила нагороду”, - наголосив під час церемонії нагородження Левкович.

“У Львові відновили історичну справедливість. Йдеться про те, що згідно із розсекреченими тепер архівами СБУ, вдалося віднайти копію наказу № 1/46 від 15 березня 1946 року про нагородження Василя Левковича Золотим хрестом бойової заслуги УПА. Нагороду йому присудила УГВР, а наказ підписав Генерал Тарас Чупринка (Роман Шухевич). За всю історію Золотий хрест отримали лише 20 осіб”, - про це було повідомлено під час урочистого сесійного засідання Львівської обласної ради.

Після церемонії нагородження, депутати Львівської обласної ради ухвалили рішення виділити 300 тисяч гривень матеріальної допомоги Левковичу (який на даний час проживає у місті Червонограді) для придбання квартири у місті Львові.

За матерiалами УНІАН

Published on 6 March 2008