СБУ: Яд Вашем відверто бреше

СБУ повідомила, що документи ізраїльського меморіального комплексу Яд Вашем, про нібито причетність Романа Шухевича до масових убивств євреїв у Львові в 1941 році, „є сфабрикованими”.

Радник в.о. голови СБУ Володимир В'ятрович оприлюднив результати візиту урядової делегації в ізраїльський меморіальний комплекс Яд Вашем, у ході якого українські історики ознайомилися з наявними в архіві меморіалу документами про діяльність Романа Шухевича й батальйону Нахтіґаль.

Підставою для підготовки візиту українських істориків стала заява голови ради меморіалу Яд Вашем Йосифа Лапіда в ефірі радіостанції Німецька хвиля 6 грудня минулого року. Він повідомив, що в архівах меморіалу нібито зберігаються документи, отримані з німецьких і совєтських джерел, що вказують на причетність батальйону Нахтіґаль, яким командував Роман Шухевич, до каральних операцій, спрямованих проти цивільного населення Львова улітку 1941 року.

У той же час, за словами пана В'ятровича, коли українська делегація прибула в Ізраїль і зустрілася з представниками меморіального комплексу Яд Вашем , директор архіву Хаїм Гертнер повідомив: "В архіві меморіалу немає ніякого досьє на Шухевича, а Йосиф Лапід, який розповів про його існування, не є співробітником архіву".

В'ятрович уточнив, що єдиною підставою для обвинувачення Романа Шухевича в участі в антиєврейських акціях для Яд Вашем є дві папки з копіями документів обсягом 25 сторінок, пише Новинар.

При цьому, відповідно до заяви радника в.о. голови СБУ, всі ці документи - фрагменти матеріалів, сфабрикованих КДБ, які не заслуговують на довіру.

"Інформаційна кампанія, спрямована на дискредитацію Романа Шухевича, базується винятково на совєтських пропагандистських матеріалах і свідченнях, сфабрикованих совєтськими спецслужбами",- говориться в офіційній заяві СБУ.

Published on 5 March 2008