У Києві можна дізнатись про ставлення ОУН до євреїв

Праця кандидата історичних наук, директора Центру досліджень визвольного руху Володимира В`ятровича "Ставлення ОУН до євреїв: формування позиції на тлі катастрофи" вже викликала не лише значну зацікавленість у широких колах, але й неабиякий резонанс. Це не випадково, адже ґрунтоване на документах дослідження фахівця вщент розбиває усталені пострадянські міфи про патологічну ксенофобію українських націоналістів.

Актуальність дослідження стає очевиднішою на фоні активізації різномастих заяв-звинувачень, публікацій-наклепів та сюжетів-фальсифікацій, котрі заполонили наш інформаційний простір. Мусимо визнати, що боротьба за Україну триває досьогодні, і коли в часи, про які йдеться в книзі, боротьба велася збройними методами за саму можливість постання Української держави, то сьогодні вона ведеться в інформаційній, дипломатичній, економічній сферах насамперед за зміст нашої державності.

Недоброзичливці використовують різні методи впливу на свідомість, зокрема одним з таких методів є поширення завідомої неправди, всіляке оббріхування національно-визвольного руху українців. В цьому контексті оцінювати працю Володимира В`ятровича слід не лише з історичної, наукової точки зору. Дослідник зумів знайти матеріали, документи і аргументи, якими можемо послуговуватись, спростовуючи цинічні звинувачення ідейних нащадків "Чорної сотні" та РОА, котрі сьогодні запопадливо взялися звинувачувати ОУН в "антисемітизмі", таким чином намагаючись перекласти вину з хворої голови на здорову, відволікаючи увагу від власного сумнівного минулого і теперішнього.

"Пропонована увазі читачів робота є чи не першою, де головним об'єктом дослідження обрано саме формування позиції українських націоналістів щодо єврейського населення протягом 1920-1950 років. Опираючись на багатий джерельний матеріал, зокрема документи ОУН та УПА, які вперше вводяться в науковий обіг, автор переконливо спростовує численні стереотипи, що побутують як в історіографії, так і в суспільній свідомості", - підкреслюється в анотації до книги, яка заслуговує на уважне прочитання і всебічну популяризацію.

Охочі придбати книгу можуть звертатися за адресою: 01034 м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9 пом. 4 тел. (044) 234-70-20.

Сергій Вересень

Published on 5 March 2008