Вітренко рознервувалась

27 лютого, в останній день демонстрації фотовиставки «УПА – історія нескорених» в центрі Донецька ПСПУ провела нечислений мітинг, через який постраждали читачі та працівники Центральної обласної універсальної бібліотеки. В облозі та вуличних боях брали участь навіть депутати Донецької облради.

До 20 осіб похилого віку протестували проти експозиції фотографій та документів, що стосуються історії української визвольної боротьби під час Другої світової війни. Декілька наметів біля центрального входу до будівлі бібліотеки пенсіонери встановили ще зранку. Плакати з написами «Кровавые руки не отмыть» були явно потерті та в пилу, з чого можна зробити висновок – їх дістають дуже рідко.

Зліпивши опудало "вояка УПА" та нашивши на його «руку» свастику, чоловіки поставили його перед дверима, ймовірно, для того, щоб воно відлякувало читачів та потенційних відвідувачів експозиції. Цікавим видається той факт, що одягли лялькового воїна у китель Червоної Армії, нашивши на нього золоті гудзики, що виглядали немов стрази на одязі від кутюр.

Апофеозом дійства стала справжня облога бібліотеки. Депутати облради, що брали участь в акції (з достовірних джерел стало відомо, що прізвище одного з них Кірсанов), взявши в руки опудало у формі, спробували протиснутися в будівлю бібліотеки. Інші активісти також пішли натиском на охорону, але з цього нічого не вийшло. Шовіністів не пустили до середини правоохоронці – їх було затримано, але не надовго. Після цього ще приблизно півгодини в будівлю не пускали журналістів, читачів і навіть працівників бібліотеки та самих міліціонерів, які лишилися на вулиці. З вини червоно-коричневих виникла серйозна затримка, але згодом виставка продовжила свою роботу. Адже її мета – не політична агітація за якусь силу, а неупереджене інформування та донесення правди про УПА до свідомості донеччан.

Олена Федоренко

Published on 1 March 2008