Невідома фотографія Української Галицької Армії

На зорі незалежності, 1991-92 р., Запорізька організація Української Республіканської Партії через емігрантські американські ЗМІ звернулася з проханням до читачів надати книги й інформацію з історії українського війська ХХ століття. На це звернення серед інших відгукнувся Stive Paye з Нью Йорку, який надіслав фотографію із супровідним листом на адресу бібліотеки УРП в Запоріжжі. Ці матеріали довгий час зберігалися у одного з лідерів запорізької УРП початку 1990-х до 2000 року, коли були передані до архіву наукового проекту „Незнані герої”, де й зберігаються дотепер у фонді фотодокументів.

Фотографія датується травнем 1919 року і є випускною світлиною школи старшин УГА у Коломиї. Школою керував колишній офіцер австро-угорської армії майор Рималь. Серед випускників були: Антонович, Вінтоняк, Казанівський, Вітвіцький (під час польської держави 1919-1939 рр. редактор газети „Час” („Новий час”). Вбитий польською поліцією в перші дні німецько-польської війни 1939 р.).

Школа формувалася з колишніх стрільців австро-угорської армії, яких у Коломиї налічувалося близько 2-х тисяч. Ці стрільці були об’єднані у військові групи, на чолі яких стояли випускники коломийської школи. Нажаль, автору назва і номер цієї частини невідомі.

P.S. Автор не заперечує проти використання фотографії коломийського випуску дослідниками історії УГА при умові посилання на першоджерело. "Шлях Перемоги" № 2801

Щур Юрій, керівник наукового проекту „Незнані герої”

Published on 28 February 2008