Екстремальний табір "Урай": за шість років більше ста випускників

Вшосте Молодіжний Націоналістичний Конгрес провів екстремальний вишкільний табір "Урай". Цей вишкіл завжди вважався фізично та морально найважчим серед всіх таборів МНК.

Цього року мандрівний табір пройшов з 20 по 24 лютого поліськими лісами Житомирщини. Учасниками табору були представники Тернополя, Львова, Києва, Сум та Харкова.

Відправною точкою стало місто Коростень. За чотири дні хлопці пройшли близько вісімдесяти кілометрів, відпочиваючи без наметів просто неба. Форсування річок, нічні маршкидки невеликими групами, повна автономність у самовиживанні - далеко не всі умови виконання програми.

Крім фізичного та вольового гарту таборовики щодня проходили інтелектуальний тренінг, який мав на меті підвищення лідерських якостей. Також було проведено змагання на влучність стрільби з пневматичного пістолету та кидання сокири і ножа. Додатковим стимулом до моральної стійкості стали мінливі погодні умови: температура повітря вдень досягала +13 оС, а вночі падала до -7 оС.

Остання ніч - п’ятнадцятикілометровий маршкидок до кінцевої точки - села Базар. Місце вибрано було невипадково, оскільки саме тут в 1921 році 360 воїнів Армії УНР, відмовившись перейти до лав Червоної Армії, прийняли героїчну смерть.

Іван Кішка, бунчужний табору: "Нашою метою було підготовка та перевірка членства в екстремальних надзвичайно важких умовах. Це забезпечувалось складними погодою і місцевістю. Вважаю, що ми змогли досягнути бажаних результатів."

Довідка: зимовий табір "Урай" був заснований Рівненською обласною організацією Молодіжного Націоналістичного Конгресу у 2002 році. З 2003 року табір "Урай" став мандрівним екстремальним всеукраїнським вишколом Молодіжного Націоналістичного Конгресу 1 рівня. За шість років існування мандрівного табору близько ста членів МНК успішно пройшли цей складний вишкіл. "Урай" щороку змінює місце проведення: Рівненська, Сумська, Брянська, Чернігівська, Київська, Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, а тепер і Житомирська області - регіони, в яких побували "ураївці". У таборі беруть участь тільки хлопці.

Крім всеукраїнського таборування на Рівненщині щороку відбувається місцевий зимовий табір "Урай. Поліський рейд".

Фотозвіт табору можна знайти в фотоальбомі МНК

Інформцентр МНК

Published on 26 February 2008