День Червоної Армії та УПА несумісні

Блюзнірське малоросійське свято «защітніка отєчєства» сповна продемонструвало свою «захисну» суть. Заснований Кучмою за прикладом однієї з сусідніх держав «День захисника вітчизни» 23 лютого й надалі лишається тільки приводом для українофобських шабашів. Чому дивуватися – свято чуже, вітчизна – відповідно.

Розгул українофобії в Україні толерується вже не тільки Кремлем, до нього безпосередньо вдалась Партія регіонів. Так 23 лютого у Сімферополі було зірвано презентацію книги командира УПА Василя Кука «УПА в питаннях і відповідях».

Як передає кореспондент УНІАН, вхід до будівлі, де мала відбутися презентація книги, оточили близько 50 правоохоронців. Організатори презентації – кримські представники Конгресу українських націоналістів (КУН) - перебували в приміщенні.

Тим часом на вулиці близько 150 чоловік – активістів Партії регіонів, Компартії, партії «Русскій блок» і Блоку Вітренко «Народна опозиція» - влаштували акцію протесту. «Регіонали», комуністи і «вітренківці» скандували гасла проти УПА, дуділи в дудки, лунали пісні зі словами «Я народжений в Радянському Союзі…», «Священна війна» тощо. Крім того, активісти українофобських сил спробували занести до будівлі, де мала відбутися презентація, чорну труну з написом «Ворогам Росії, бандерівцям», проте їх відтіснили правоохоронці.

Активісти проросійських сил все ж таки проникли до будівлі. Депутат Верховної Ради Криму з блоку «За Януковича!» Олег СЛЮСАРЕНКО заявив журналістам, що люди не дозволять «в це святе свято» - 23 лютого - «проводити бандерівські, фашистські шабаші».

Зі свого боку кримської організації КУН Василь ОВЧАРУК продемонстрував документ, в якому міліції повідомлялося про проведення презентації книги про УПА.

«УПА проводила бойові дії проти окупантів – як проти німецького націонал-соціалізму, так і проти червоного комунізму. УПА воювала не проти народу Росії, а проти червоного комунізму, який до цього знищив мільйони людей, - сказав В.ОВЧАРУК в інтерв`ю журналістам. – І ми хотіли сьогодні дати інформацію, що УПА – це герої».

Як повідомлялося, 23 лютого в Сімферополі мала відбутися презентація книги "УПА в запитаннях і відповідях". Крім того, під час презентації мали демонструватися звукові доріжки з голосом В.Кука і обнародувано його звернення до молодих українців. Записи були зроблені незадовго до смерті В.Кука в 2007 році.

Джерело: УНІАН

Published on 25 February 2008