Монета до 100-річчя Степана Бандери

До 100–річчя від дня народження Степана Бандери влада Івано–Франківська ініціює проведення наукових конференцій, спорудження пам’ятників і просить виготовити ювілейну монету.

Кругла дата припадає на перший день наступного року, тому влада Івано–Франківщини прискорює темпи підготовки до ювілею земляка — визначного діяча національно–визвольного руху першої половини ХХ століття. Обласна рада та облдержадміністрація ухвалили спільний план дій, який також передбачає реконструкцію обійстя в селі Старий Угринів Калуського району, де народився провідник українських націоналістів, наукові конференції та спорудження цього року на Прикарпатті двох пам’ятників Степану Бандері — в Івано–Франківську та в місті Городенка.

Щоправда, в обласному центрі несподівано виникла дискусія щодо місця встановлення монумента, хоча, скоріше, це буде Європейська площа. До 1 січня 2009 року, зазначив голова Івано–Франківської облдержадміністрації Микола Палійчук, пам’ятник обов’язково встановлять, а де саме — визначить громада міста. Окрім того, влада Прикарпаття готує два спеціальні звернення: до Нацбанку України — з пропозицією до 100–річчя провідника ОУН виготовити ювілейну монету, а до Президента — про святкування ювілею на всеукраїнському рівні.

Іван КРАЙНІЙ, Україна Молода

Published on 25 February 2008