Бандерівці готують кадри зі шкільної та сільської молоді

Зимовий вишкільний табір дружинників СУМ в Україні «PER ASPERA AD ASTRA» («Крізь терни до зірок») відбувся з 2 по 9 лютого 2008 року у с.Заздрість Теребовлянського району Тернопільської області, де народився та провів свої молоді роки Патріарх Української Греко-Католицької Церкви кардинал Йосиф Сліпий.

Загалом участь у таборі взяли 30 осіб із Тельманівського, Херсонського, Миколаївського, Дніпропетровського, Хмельницького, Тернопільського, Шумського, Львівського, Київського, Івано-Франківського та Фитьківського осередків СУМ в Україні.

Програма табору складалася із гутірок та різноманітних занять, які відображали 4 основні теми: «Бог», «Україна», «Організація», «Особистість». Варто також зазначити, що табір проходив на базі меморіально-музейного комплексу Патріарха Йосипа Сліпого й частина програми передбачала ознайомлення із біографією цієї унікальної в долі українського народу та церкви постаті (відвідини музею, перегляд фільму та зустрічі із очевидцями).

Особливість програма полягала й у тім, що сумівці реалізовували соціальний проект з мешканцями села Заздрість. Зокрема виховники проводили виховні програми із молодшими школярами, а ратники змагалися проводили спортивні змагання з сільською молоддю.

Цікавою виглядала й акція «Таємнича Заздрість» під час якої 4 роям таборовиків довелося за півтора години зібрати вичерпні дані, що стосувалися господарсько-економічного, політичного, культурно-мистецького та історичного життя с.Заздрість.

Цікавою була зустріч таборовиків-членів СУМ в Україні із членами СУМ села Струсів. Тут у місцевій школі-інтернаті впродовж кількох років існує Спілка Учнівської Молоді, яку колись створила місцева дирекція на основі правильника СУМ.

Також сумівці мали екскурсії у Бережани – одне із найкрасивіших малих міст Тернопільщини, Рогатин – середньовічне місто з якого походить Настя Лісовська (Роксоляна) та Свірж – селище у якому знаходиться розкішний замок.

Як повідомив комендант табору, голова Крайової Управи Сум в Україні Святослав Липовецький: „Допускаємо, що табір «PER ASPERA AD ASTRA» стане традиційним вишкільним зимовим табором Дружинників СУМ в Україні”.

Інформаційна референтура СУМ в Україні

Published on 25 February 2008