Сумські ОУНівці - приклад для сучасної молоді

20 лютого патріотична громадськість міста Суми вшанувала світлу пам'ять підпільників, членів бандерівської ОУН, яких 65 років тому замордували німецькі окупанти.

Довгий час правдива інформація про діяльність антинімецького націоналістичного підпілля на Сумщині ретельно приховувалася, і лише зараз завдяки дослідницько-пошуковій та просвітницькій роботі місцевих краєзнавців, зокрема Геннадія Іванущенка, правда пробиває дорогу до сердець земляків. Відрадно, що органи місцевої влади сприяють патріотичним силам у роботі по увіковіченню пам'яті борців за волю України.

Присутні на мітингу, зокрема представники ОУН, "Просвіти", Молодіжного Націоналістичного Конгресу, ГО "Українська справа", ЦНВ, обласного об'єднання ветеранів, СУМ "Сумщина", наголошували на необхідності активніше проводити виховну патріотичну роботу серед молоді, розвіюючи облудні комуністичні міфи про ОУН і УПА.

На місці розстрілу підпільників та біля меморіальної дошки провіднику ОУН на Сумщині Семену Сапуну та його побратимам лягли живі квіти, прозвучала молитва за душами загиблих, пролунав передзвін струн кобзаря Миколи Мошика.

Василь Береза

Довідка НП:

У лютому 1943 року, відступаючи з міста Сум німці зігнали всіх заарештованих тюрми в ями двох овочесховищ і двох відстійників, наповнених нечистотами, в кількості 650 чоловік, закрили двері, відкрили повітряні отвори і почали кидати туди ручні гранати, потім вилили у ці ж отвори гарячу рідину і підпалили, у результаті чого всі люди, що там знаходились, згоріли заживо. Серед спалених були такі мешканці м. Сум: фельдшер 2-ої міської поліклініки Долгополов, фельдшер залізничної станції Суми Гузик, директор школи №18 Саленко, вчитель однієї з шкіл Сапун тощо.

Крім цього були здійсненні розкопки кількох ям, де були розстріляні і спалені мирні мешканці, а саме: на території господарського подвір’я в’язниці була розкопана яма, довжиною 12 метрів, шириною 2 метри, глибиною 3 метри, розміщена під стінкою в’язниці, у якій знайдено до 150 трупів.

(За матеріалами розслідування злочинів німецько-фашиських загарбників по м. Суми та Сумської області НКВС Сумської області. 23 вересня 1943 року)

Published on 25 February 2008