У львівських школах розпочався рік Степана Бандери

19 лютого СЗШ № 34 ім. М. Шашкевича м. Львова – перша поміж закладів освіти міста – урочисто розпочала святкування року провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандери з нагоди сторіччя від дня його народження, яке українці відзначатимуть 1 січня 2009 року.

Відтак прикметно, що у Львові перший захід на пошанування Провідника відбувся саме у школі Галицького району міста, адже, за твердженням заслуженого вчителя України, вчителя історії СЗШ № 34 Ігоря Федика, саме у Галицькому районі проживав у студентські роки Степан Бандера.

У святкуваннях взяли участь керівники закладів освіти та члени громадських організацій Львова, зокрема, начальник відділу освіти Галицької районної адміністрації Зеновій Кутельмах, керівник Львівського обласного відділення Центру Національного Відродження ім. С. Бандери Юрій Антоняк та член ГО „Спільнота” Мирослав Солдат.

У вступному слові директор СЗШ № 34 Роман Гринчук акцентував увагу на важливості непересічної постаті Степана Бандери для української історії. Розпочав урочистості виконанням Гімну Організації Українських Націоналістів хор „Повстанець”. Опісля зі сцени лунали поезії та пісенні твори на патріотичну тематику у виконанні учнів школи, а ведучі свята цитували уривки з автобіографії Степана Бандери „Мої життєписні дані”. Лейтмотивом урочистостей стали пророчі рядки: „Здобудеш Українську Державу або загинеш у боротьбі за неї”.

На сам кінець гість святкування, керівник ЛОВ ЦНВ ім. С. Бандери Юрій Антоняк висловив сподівання, що через такі заходи ім’я, справи, ідеї Провідника ОУН будуть жити перш за все у системі освіти, а Україна стане ще більше „бандерівською”. „Ідеї Степана Бандери переросли свій час, і вони продовжують робити Україну українською. Сподіваюся, що їх реалізація відбудеться уже ближчим часом”, – резюмував пан Антоняк.

Віра Гой, прес-центр ЛОВ ЦНВ ім. С. Бандери

Published on 25 February 2008