Київ стає колискою кубанської державності

Київ продовжує підтримувати реноме політичного центру українських кубанських сепаратистів. Так, минулого року активною діяльністю відзначився новостворений Комітет визволення Кубані, організований самими кубанцями. А на днях у Києві оголошено про створення Українського кубанського земляцтва.

16 лютого у Києві з ініціативи Світового ювілейного комітету відбулася урочиста академія з нагоди проголошення 90-ї річниці Кубанської Народної Республіки (16 лютого 1918 року). Під час академії було оголошено про створення в Україні кубанського земляцтва.

Академія зібрала інтелектуальну та громадську еліту України. Президент Світового Конгресу Українців Аскольд Лозинський, голова УВКР поет Дмитро Павличко, професор Володимир Сергійчук, представник Українського козацтва Євген Петренко, керівник української громади Кубані Микола Сергієнко, директор Інституту національного державознавства Михайло Ратушний – ці відомі в Україні та за її межами люди фактично підтримали прагнення кубанських українців до відновлення власної держави.

Промовці не лише здійснили цікавий та ґрунтовний історичний екскурс в минуле козацького краю, але й проаналізували сучасний стан і перспективи українства на Кубані, наголосивши на крайній необхідності звернути увагу держави на проблеми і потреби українців "Малинового клину".

Під час академії функціонувала виставка книжок і фотографій про історію та сучасне життя українців Кубані, яку організував уродженець Кубані Євген Петренко.

Від імені зібрання оргкомітет передав українцям Кубані вітальну адресу та комплект книг.

НП

Published on 25 February 2008