Виставка фотографій УПА може відбутись у Вашому місті!

Дізнатися правду про історію постання і боротьби Української Повстанської Армії допомагає фотовиставка „УПА: історія нескорених”, котра після резонансної березневої презентації в Києві сьогодні експонується в областях України та за її межами.

Виставку отримали українські громади США, Англії та Канади, в цих країнах з історією УПА зможуть ознайомитись не лише українці, але й ті мешканці, які про Україну та її визвольні змагання практично нічого не знають.

Насьогодні за сприяння Світового ювілейного комітету, ЦНВ, ЦДВР, презентації виставки про УПА пройшли в Києві, Київській області, на Херсонщині, Сумщині, Волині, Чернігівщині, Львівщині, Тернопільщині, Буковині, Прикарпатті, Рівненщині, Хмельниччині, Вінниччині, Полтавщині, і то не тільки в обласних, але й районних центрах.

Прикметно, що як на території західних регіонів України, так в східних та південних областях, інтерес до фотовиставки величезний. І це не дивно, адже наприклад для багатьох полтавчан було справжнім відкриттям, що керівник підпільного парламенту воюючої України – УГВР – Кирило Осьмак походить з Полтавщини, як і ціле гроно легендарних командирів УПА, наприклад Дмитро Карпенко „Яструб” та Петро Миколенко „Байда”. Жителі Херсону з зацікавленням сприймали інформацію про те, що рідний брат Степана Бандери Богдан загинув з рук німецьких окупантів як керівник революційного підпілля ОУН на Херсонщині. Нічого не чули вони і про свого земляка професора Петра Чуйка, одного з членів Української Головної Визвольної Ради. Взагалі, інформація про діяльність підпілля ОУН і боївок УПА на територіях за Збручем насьогодні ще мало досліджена і ще менше спопуляризована, втім, як і інформація про масову участь „східняків” у боротьбі ОУН-УПА. І, власне, фотоекспозиція, супроводжувана відповідною історичною літературою та кваліфікованими коментарями екскурсоводів, допомагає висвітлювати „білі плями” в нашій історії, розвіюючи комуністичні міфи та виховуючи молоде покоління українців на прикладах звитяги оборонців рідної землі та месників за народні кривди.

Тож дізнайтеся, коли і де перебуватиме чи вже перебуває виставка у вашому місті й завітайте. Не пожалкуєте.

Василь Береза

Published on 10 September 2007