УПА: документи стверджують

Ще в середині минулого століття, так би мовити, „по гарячих слідах”, Закордонні Частини Організації Українських Націоналістів заснували книжкову серію „Бібліотека українського підпільника”. У виданнях цієї серії містилися переважно документи з історії ОУН, Української Повстанської Армії, Української Головної Визвольної Ради, Антибільшовицького Блоку Народів, збірки статей провідних ідеологів українського націоналізму, зокрема Степана Бандери, Ярослава Стецька, Степана Ленкавського, Дмитра Донцова, Петра Полтави та ін.

Під числом 6 у серії в 1957 році вийшов збірник документів з назвою „Українська Повстанська Армія в світлі документів з боротьби за Українську Самостійну Соборну Державу 1942-1950 рр.” До книги увійшли статті провідних діячів УПА Івана Бутковського „Організаційна структура УПА”, Осипа Горнового (А.Осипенко) „Вклад ОУН у справу творення і розбудови УПА”, дослідження Миколи Вернигори про рейди УПА, „Ратника” – про основні елементи партизанської тактики, Богдана Мелодії – про діяльність Українського Червоного Хреста та ін. Цікавим матеріалом для дослідника є такі документи як Звернення, Заклики і Відозви повстанців, інструкції та накази їхнього командування.

Хроніка конкретних бойових дій проти німецьких, польських та московських окупантів висвітлена у розділі „Боротьба УПА”. До цього розділу, зокрема , поміщено „фрагменти з хроніки одного відділу УПА „Вовки”, підпільну збірку „У боротьбі за волю – під бойовими прапорами УПА” та інші матеріали.

Знайомство з першоджерелами, поміщеними в збірці, не лише дає можливість чуттєво поринути в буремну епоху збройного змагу за незалежність, але й відкрити для себе нові, невідомі сторінки багатогранної боротьби українських повстанців. Яку мету вони переслідували? Якими методами діяли? Проти кого був спрямований їхній гнів і кому належала їх любов?

Незабаром Україна відзначатиме 65-ту річницю створення УПА. Вже сьогодні з цього приводу ми чуємо істеричний вереск професійних фальсифікаторів історії, штатних червоних провокаторів і платних агентів Москви. „Відійдіте, недруги лукаві”, - відповімо їм словами Василя Симоненка. Нехай говорять документи, які є найкращим прокурором для загарбників нашої землі і найкращим адвокатом для її вірних оборонців.

Придбати збірку можна, зголосившись за адресою: 01034 м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9 п. 4 тел. (044) 246-47-83.

Сергій Вересень

Published on 7 September 2007