Звернення Проводу ОУН(р) з приводу дострокових виборів 30 вересня 2007 року

Дорогі брати і сестри українці! Шановні виборці!

Це звернення зумовлене тривогою за існуючий невтішний стан українства і турботою про спільне майбутнє Нації і Держави.

30 вересня 2007 р. на виборчих дільницях нам знову випаде нагода виявити політичну волю і зробити відповідальний вибір.

Ми свідомі, що це завдання не буде легким. Дотеперішня діяльність політиків посіяла розчарування і не сприяє цьому. Не допоможуть розібратися у передвиборчій ситуації і блоки політичних сил, що об’єднані лідерами, а не ідеологіями. Вони озброїлися яскравими та оманливими гаслами. Але відповідь на питання, яким буде наше завтра і завтра молодого покоління, у їхніх програмах лишається навмисно розмитою і непевною.

Однак вибирати треба, бо це право народу й обов’язок кожного з нас!

Дорогі Українці!

Нашій незалежності виповнюється вже 16-тий рік, а ще дається взнаки минуле московсько-большевицького тоталітаризму. Від того – численні наші біди! А ще – від неготовності дивитися правді у вічі.

Головна причина нинішньої політичної кризи лежить у моральній площині. Хоча суспільство прагне шляхетних і благородних політиків, які мають Бога в серці і безкорисливо дбають за добро громади, але в сучасному політикумі тріумфує постать Юди.

Не забуваймо, що джерелом влади є український народ в особі кожного із тих мільйонів виборців, які живуть в Україні та за її межами. А тому вже сьогодні оцінимо кожного із них у списку тих блоків і партій, які ми вже колись обирали. При цьому нагадаймо кожному із них – чому політична зрада й продажність стали модними посеред них, але чесність є обідраною сиротиною української політики?!

Ми, члени ОУН(р), виступаємо за створення консолідованої право-націоналістичної партії, заснованої на чіткій національно-визвольній ідеології й християнській етиці, міцно закоріненій в суспільстві, що має розвинену мережу громадських організацій та установ.

І, незважаючи на те, які результати покаже голосування в кінці вересня, націоналістичні політики постануть перед важливим завданням: переосмислити своє місце в політиці й реорганізувати ряди, спираючись на тривкі ідеологічні засади, на реальну й реформістську політичну програму майбутнього та на залучення нових кадрів за трьома радикальними критеріями – Оновлення, Омолодження й Очищення.

Політика – це не тільки мистецтво досягнення реальних результатів шляхом діалогу, консенсусу та компромісів. Політика – це також уміння жити і діяти у правді та згідно з правдою. Майже усі блоки партій взяли на озброєння національну риторику, але їхні обіцянки часто суперечать правді про їхню діяльність.

На виборах 30 вересня прихильникам українського націоналізму залишається обмежений вибір. Партії, які входили до т. зв. “Правиці” і мають вкраплення націоналістичного світогляду, змирилися із вимогою керівників блоку “Наша Україна-Народна Самооборона” влитися у майбутню провладну партію. Конгрес Українських Націоналістів поставив себе поза виборчою боротьбою, хоча і закликає членство підтримати пропрезидентські сили. ВО “Свобода” стало єдиним суб’єктом нинішньої кампанії, що перебуває на правому політичному крилі і ґрунтує свою програму та діяльність на ідеології українського націоналізму.

Українські націоналісти протягом ХХ ст. боролися за Українську Державу, за справедливий суспільний лад в Україні та світі під гаслом “Свобода народам! Свобода людині!” Закликаємо і сьогодні кожного свідомого українця, кожного націоналіста і патріота, орієнтуватися при голосуванні на політичну силу, представники якої:

– на ділі сповідують ідеологію українського націоналізму;

– дбають за найкращі умови духовного, матеріального і культурного розвитку українців;

– уважають безпеку держави – економічну, інформаційну, військову – пріоритетним завданням захисту суверенітету України;

– визнають місію України як регіонального лідера в центрі Європи, на перехресті шляхів між Заходом і Сходом, Північчю та Півднем;

– відстоюють визнання Українською державою боротьби ОУН і УПА боротьбою за волю і державну незалежність та ставлять цю боротьбу визначальною рисою сучасної національної ідеї;

– активно пропагують і реалізують засади християнської етики в приватному та суспільному житті, підтримують помісне самоврядування традиційних українських Церков.

Шановні виборці, дорогі українці!

Не залишаймося байдужими до потреб свого буття в Україні чи за її межами. Наш голос – “за” чи „проти” запропонованих передвиборчих списків – реально вплине на політику в Україні нині і на прийдешні роки. Не допустім нової фальсифікації нашого волевиявлення.

Свобода і демократія вимагають щоденної боротьби і постійної перевірки попередніх кроків. Будьмо гідними наступниками тих, які своїм творчим генієм та життям поклали основи нашого нинішнього буття.

Слава Україні! Героям Слава!

Вересень, 2007 р.

Провід Організації Українських Націоналістів (революційної)

Published on 7 September 2007