Поліція арештовула двох ключових осіб баскського визвольного руху

В ході спільної операції французької та еспанської поліції, яка була проведена в передмісті французького міста Каор (Cahors), заарештовано чотирьох підозрюваних у приналежності до озброєного угрупування борців за незалежність Еускаді (Басконія) ETA. Одного із затриманих вважають головним фахівцем угрупування з виготовлення вибухових пристроїв, повідомляє агентство France Presse.

За словами міністра внутрішніх справ Еспанії Альфредо Переса Рубалькаби (Alfredo Perez Rubalcaba), будинок, де були затримані підозрювані басконці, служив оперативною базою ETA. Міністр підкреслив, що затримані підозрюються в причетності до вибуху в мадридському аеропорту в грудні 2006 року, внаслідок якого загинули дві людини, повідомляє Уґраїна.

Серед затриманих три чоловіка і одна жінка. Арешт був проведений незабаром після відновлення терактів від імені ETA, яка раніше оголосила 15-місячне перемир'я, що завершилося 5 червня 2007 року.

В еспанському міністерстві внутрішніх справ стверджують, що головний підривник угрупування повернувся до Європи з Латинської Америки, де він провів декілька останніх років. За деякими даними, 50-річний Луіс Ігнасіо Іруретагойєна (Luis Ignacio Iruretagoyena) втік до Нікарагуа ще в 1980-х роках.

В ході операції затримання учасники баскського національно-визвольного руху не чинили опору, хоча були озброєні. В ході обшуку в будинку була виявлена підпільна лабораторія по виготовленню вибухових пристроїв і два автомобілі, недавно вкрадених у Франції.

Нагадаємо, що 28 серпня бойовики організації баскських сепаратистів ETA підірвали замінований автомобіль (на фото) в місті Дуранго на півночі сучасної Еспанії. Сепаратисти, за даними еспанської МВС, планували влаштувати теракт із застосуванням замінованого автомобіля в іншому місті і в інший час, проте, злякавшись, що за ними спостерігає поліція, привели вибуховий пристрій в дію в Дуранго. В результаті вибуху ніхто не постраждав.

Більше місяця тому французькою поліцією булі арештовані троє чоловік (на фото), двоє чоловіків і жінка, за підозрою в причетності до ЕТА. За тими даними, якими володіють еспанські власті, один з них - 56-річний Хуан Круз Маїза Артола (Juan Cruz Maiza Artola) - очолює групу постачання визвольної організації і є третьою людиною в її керівництві.

За даними телеканалу CNN, з ним були схоплені інші члени ЕТА: 29-річний Ікер Іпаррагуїрре Галаррага (Iker Iparraguirre Galarraga) і 31-річна Ґалдер Біхотз Корнаґо Арнаєз (Galder Bihotz Cornago Arnaez). Все троє були затримані на півдні Франції (північна Еускаді) в місті Роде (Rodez) в результаті поліцейського рейду в один з будинків, за якими стежить поліція. Міністр внутрішніх справ Еспанії Альфредо Рубалкаба назвав цю операцію дуже важливою для імперської влади, оскільки арешт "начальника по питаннях постачання є для організації серйозною втратою".

НП

Published on 5 September 2007