У Бельгії висунуто обвинувачення лідерам однієї з найбільших сект

Бельгійський прокурор Жан-Клод ван Еспен (Jean-Claude Van Espen) 4 вересня виступив із звинуваченнями в адресу сайєнтологічної церкви, назвавши її діяльність злочинною, повідомляє Associated Press. Прокурор звинуватив організацію в шахрайстві і здирстві.

Крім того, на його думку, європейський офіс сайєнтологічної церкви в Брюсселі і всі її бельгійські відділення займаються нелегальною медичною діяльністю, порушують недоторканність особистого життя і укладають незаконні бізнес-договори. Відповідно до звинувачення, перед судом повинні постати до 12 чоловік, чиї імена не розголошуються.

Обвинувачення було висунуте на підставі результатів розслідування, яке тривало 10 років. У 1997 році бельгійський парламентський комітет визнав сайєнтологічну церкву сектою. Після цього поліція вилучила у організації фінансову документацію, кореспонденцію та інші документи для проведення розслідування щодо вивчення фінансових потоків.

У заяві-відповіді сайєнтологи звинуватили ван Еспена в цькуванні. За їхніми словами, за останні 10 років він за допомогою ЗМІ неодноразово намагався зіпсувати репутацію організації, внаслідок чого сайєнтологи в Бельгії стали жертвами нетерпимості і дискримінації. Організація заявила про готовність виступити в суді із спростуванням всіх звинувачень.

Сайєнтологічнацерква була заснована в Лос-Анджелесі 1954 року. Її бельгійське відділення функціонує вже більше 30 років. Сайєнтологи вважають себе релігійною організацією, яка учить, що технології можуть розширити свідомість. Організація налічує більше 10 мільйонів членів по всьому світу, в числі яких актори Том Круз і Джон Траволта. В Україні також діє потужне відділення цієї секти, її послідовники є у багатьох регіонах держави. Переважно адепти цієї «релігії» за допомогою гіпнозу зомбують мало захищені верстви населення та психічно нестійких людей.

НП

Published on 5 September 2007