Андрій Мохник: Встановлення пам'ятника коронованій хвойді Єкатєрінє в Одесі – недопустиме

Голова Київської міської організації ВО "Свобода" Андрій Мохник, виступаючи в програмі "Доброго ранку Україна" на ЕРА TV, заявив, що об'єднання вимагає оперативного розслідування бандитського нападу на мирне зібрання громадян України в Одесі 2 вересня 2007 року та притягнення винних до відповідальності.

«Внаслідок організованого кривавого побоїща близько половини з п`ятдесяти учасників пікетування, зокрема жінок – членів "Свободи" і "Просвіти", дістали травми різного ступеня тяжкості. Бійка була досить серйозною. Троє людей потрапило до реанімації, а один член ВО «Свобода» досі перебуває в нейрохірургічному відділенні», – повідомив Андрій Мохник.

«Встановлення пам'ятника коронованій хвойді Катерині в Одесі – це не допустимо! Президент мав приїхати 2 вересня в Одесу, але події, які розвивалися навколо цього пам'ятника, змусили Секретаріат відмовитися від цього. Міським головою Одеси та керівником органу, що ініціює встановлення пам'ятника Катерині ІІ, є Едуард Гурвіц, провідний діяч політичної сили, що носить назву «Наша Україна». В той час, коли Кириленко заявляє про потребу у законі щодо знесення пам'ятників, Гурвіц встановлює в Одесі пам'ятник Катерині. Це неприпустимо», – наголосив Голова Київської міської організації ВО «Свобода».

«Всеукраїнське об'єднання «Свобода» пікетувала обласну раду. Напад на людей здійснив Кауров, який найняв головорізів і особисто віддавав накази. Міліція була там, але стояла і спостерігала. Втрутилася вона лише потім, коли вже було пізно, бо люди постраждали. Якщо цим займатиметься Цушко, то ніяких серйозних дій не буде. Так само як відбулося з історією з «Братством» Корчинського, коли «братчики» різали хлопців, зокрема членів Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Ці злочинці зараз вже на свободі», – розповів Андрій Мохник.

Нагадаємо, 2 вересня 2007 року, у Одесі біля приміщення Одеської обласної Ради зібралися активісти та прихильники українських патріотичних організацій, зокрема ВО "Свобода", аби зачитати звернення української громади до Президента України Віктора Ющенка з приводу намірів міської влади встановити на центральній площі Одеси пам'ятник відомій українофобці, руйнівниці Запорізької Січі російській імператриці Катерині ІІ, повідомляє Український Новинар.

Об 11.30 близько 40 молодчиків під прапорами російської громадської організації "Єдина вітчизна", очолюваної Валерієм Кауровим, здійснили в присутності міліції бандитський напад на учасників пікетування будинку облдержадміністрації – членів товариства "Просвіта" та ВО "Свобода".

Published on 4 September 2007