Кримчани вимагають відкриття українських шкіл

Сьогодні активісти Сімферопольського об`єднання Руху добровольців „Простір свободи” та громадської організації „Український Дім” розповсюдили заяву щодо функціонування та розвитку освіти державною мовою в АР Крим серед кримчан, котрі зібралися в приміщенні Українського музичного театру на урочистості з Дня Незалежності України.

Заяви були надані представникам кримської влади, особисто голові ВР АР Крим Анатолію Гриценку, голові Ради міністрів АР Крим Віктору Плакиді, першому заступнику Представника Президента в АР Крим Євгену Драп’ятому.

24 серпня 2007 року об 11.00 біля пам’ятника Тараса Шевченка Українська громада Криму організовує заходи присвячені річниці з Дня Незалежності України. Відбудеться святковий молебень, покладання квітів до пам’ятника Шевченку та урочистий мітинг. В урочистостях візьмуть участь лідери громадських організацій та політичних партій Криму.

За ініціативи Сімферопольського об`єднання Руху добровольців „Простір свободи” та громадської організації „Український Дім” на мітингу відбудуться громадські слухання "Стан української мови в навчальних закладах Криму. Функціонування та розвиток освіти державною мовою в Автономній Республіці Крим".

Організатори акції запрошують всіх громадян взяти участь в організованих заходах.

Примітка: За ініціативи Руху добровольців «Простір свободи» 14 серпня представники громадських організацій Криму звернулися до Президента України Віктора Ющенка, Уповноваженого ВРУ з прав людини Ніни Карпачової, міністра освіти і науки України Станіслава Ніколаєнка та міністра освіти і науки АР Крим Валерія Лаврова із заявою, у якій вони вимагають забезпечити конституційні права на освіту державною мовою мешканців АР Крим.

Однією з головних вимог підписантів заяви є надання приміщення для відкриття школи з українською мовою навчання в місті Бахчисараї в новому навчальному 2007-2008 році, повідомляє Медіа Крим.

Представники громадських організацій вимагають також створити належні умови для відкриття шкіл з українською мовою навчання в усіх містах та районних центрах Криму в наступному навчальному 2008-2009 році; забезпечити навчання державною мовою в усіх вищих навчальних закладах Криму; відкрити групи на всіх факультетах Таврійського національного університету з українською мовою навчання; призупинити відкриття та функціонування філій, відділів вищих навчальних закладів Києва, Львова, Запоріжжя тощо, котрі організовують навчальний процес іноземною мовою; створити Українську Громадську Раду з питань функціонування та розвитку державної мови в АР Крим при Раді Міністрів АР Крим як дорадчий, експертно-аналітичний, консультативний орган.

НП

Published on 23 August 2007