Дніпропетровськ відновлює своє коріння

18 серпня 2007 року у місті Дніпропетровську відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку на честь центру козацького поселення Новий Кодак за авторством скульптора І.М. Бондаренка та архітектора Н.П.Лакаєва, яке проходило у рамках реалізації громадської компанії „Коріння міста”.

Метою акції є відновлення у громадян міста відчуття власної української ідентичності та закріплення в громадській свідомості думки про початок його історії Дніпропетровська від козацького міста Новий Кодак, перші писемні згадки про яке датуються 1645 роком. Вже в середині 1750-х років поселення налічувало понад п’ять тисяч жителів і саме на його основі розбудувався Катеринослав. Від кінця ХVIII століття масовій свідомості нав’язувалася теза про заснування Катеринослава на пустому місті, тим самим «підтверджувалась» «цивілізаторська» роль Росії.

Серед заходів, запланованих громадською компанією „Коріння міста”, також написання та видання книжки „Козацьке коріння Дніпропетровська”, зйомки документального фільму „Новий Кодак – козацьке місто”, а також проведення фестивалю історичної пісні, круглих столів істориків, представників громадськості і владних структур. Марія Юхименко

Published on 22 August 2007