Навчатись відпочиваючи

З 10 по 13 серпня 2007 року на території Краснопільського району Сумської області з ініціативи Сумської обласної організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу спільно з Ґендерною аґенцією консультації та інформації, за фінансової підтримки Управління у справах сім`ї та молоді Сумської обласної державної адміністрації в рамках реалізації проекту «Руса коса’2007» відбувся навчальний семінар з «Організаційного менеджменту». У заході взяли участь дівчата з Київської, Дніпропетровської, Харківської, областей, а також представниці сумських організацій – Молодіжний Націоналістичний Конгрес, Спілки Української Молоді, «Мост» та Глухівської районної організації «Сенс» тощо.

Для проведення семінару були запрошенні тренери у сфері роботи в третьому секторі: Леся Кирій (Голова СОМГО „Ґендерна агенція консультацій та інформації”) – „Порядок реєстрації громадських організацій”, Тетяна Дещенко (бухгалтер Сумського обласного комітету молодіжних організацій) – „Фінансовий менеджмент”, Ірина Стойняк (член Центрального Проводу та відповідальна за розвиток грантової діяльності МНК) – „Написання та подання проектів”, Голишева Євгенія (голова інформаційно - пропагандивної референтури СОО МНК) - „Інформаційна робота в громадській організації”.

Теоретичний матеріал був випробуваний на практиці. Дівчата створили дві уявні організації: спортивна організація велосипедистів „Велоспорт” та екологічна організація „Травка”. Обидві команди пройшли шлях від реєстрації до підготовки проектів та їх висвітлення у ЗМІ.

Учасниці мали змогу відвідати прикордонну заставу. Прикордонники показали особливості їх господарства, розповіли байки із життя охоронців кордону та показали зброю, якою вони бороняться від ворогів.

Традиційним елементом семінару є не тільки лекції, але й переправа через річку. Природні умови перешкод були реально відтворенні сумськими туристками. Сюрпризом семінару стала можливість постріляти із майже справжньої зброї.

Пістолет, який зроблений за зразком макарова, щоправда був газовим і стріляв невеличкими кульками. Але це не завадило дівчатам пошкодити банки з-під згущика, дошку та відро, на яких вони стояли та найближчі дерева і кропиву.

Ірина Стойняк, керівник проекту: „Цей захід вже третій рік поспіль об’єднує дівчат з різних організацій, різних регіонів України та з різним рівнем готовності. Учасниці мають змогу дізнатись багато необхідного для діяльності громадської організації, поділитись власним досвідом, налагодити співпрацю.”

Олена, учасниця семінару: „У цьому році я побувала на таборі „Руса Коса”, де мала можливість випробувати себе фізично. А тепер відвідала цей семінар, де дізналась багато корисного. Найцікавіше, що ми обговорювали не тільки теми лекцій, а й нагальні проблеми сучасності, як то позиція жінки в суспільстві.”

Організатори дуже вдячні дівчатам за їх участь та сподіваються на зустріч на майбутніх проектах та подальшу співпрацю.

Євгенія Голишева, СОО МНК

Published on 16 August 2007