Завтра громадськість на захист продажу національної символіки на Майдані пікетуватиме КМДА

У четвер, 9 серпня, о 10-00 біля Київської міської адміністрації відбудеться акція протесту проти незаконних намірів КМДА заборонити розповсюдження національної символіки, музики та літератури на Майдані Незалежності. Організатор акції – Комітет захисту Майдану, до складу якого увійшло понад 20 громадських організацій.

ДЕКЛАРАЦІЯ КОМІТЕТУ ЗАХИСТУ МАЙДАНУ

Ми, громадяни України, оголошуємо про створення Комітету захисту Майдану з метою відстояти соціальні та національні права українських підприємців та захистити право на поширення національної символіки у серці української столиці – на Майдані Незалежності.

Дії київської влади щодо заборони розповсюдження національної символіки, музики, літератури ми розцінюємо не лише як брутальну рейдерську атаку на законний малий і середній бізнес – основу української держави, але й як неприкритий і цинічний наступ міської владної команди на українство.

Впродовж двох десятиліть, починаючи ще з часів радянської окупації, Майдан є символом відродження українського духу, єдиним місцем у Києві, де всі охочі можуть придбати символи нації – прапори, музику, літературу та сувеніри.

Ми вважаємо неприпустимими будь-які спроби київської влади заборонити чи знищити осередок українства на Майдані Незалежності.

Ми впевнені, що це не випадкова сліпота міського голови, а таємна та брудна політична гра, яка цілеспрямовано підштовхує малий та середній бізнес до обурення, а національно-патріотичні сили – до радикального протесту.

Вимагаємо притягнути до кримінальної та адміністративної відповідальності усіх причетних до незаконної рейдерської атаки на розповсюджувачів національних символів на Майдані.

Вимагаємо у найближчий час забезпечити належні умови для поширення національної символіки на Майдані. Надати усі необхідні дозвільні документи та всебічно сприяти поширювачам української музики, літератури та символіки.

У випадку невиконання наших вимог – ми вдамося до безстрокової акції протесту. Нам, українцям, відступати нікуди – за нами Майдан!

7 серпня 2007 року

У Комітет захисту Майдану увійшли:
ГО «Правове суспільство»
ВГО ГК «Пора»
Український спротив
ГО «Інша література»
МГО «Молода Пора»
Патріот України
Молодіжний Націоналістичний Конгрес
ВО «Тризуб» ім. С. Бандери
УНА-УНСО
УРП Левка Лук'яненка
Товариство імені Леся Курбаса
ГО «Требухівська сотня Українського козацтва»
Громадська ініціатива «Форум порятунку Києва»
ГО «Інститут захисту прав людини»

Акцію підтримали: народний артист Богдан Бенюк, лауреат Шевченківської премії Євген Пашковський, гурт «Гайдамаки», гурт «Мандри», гурт КОМУ ВНИЗ.

НП

Published on 8 August 2007