Унікальні повстанські світлини демонстрували у Сумах

На початку липня в Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «Українська Повстанська Армія: історія нескорених», присвяченої 100-річчю від дня народження Романа Шухевича (псевдо Тарас Чупринка) та 65-й річниці створення УПА. Виставка організована в рамках програми «Правда про УПА» Центру національного відродження ім. С.Бандери та є частиною інформаційної роботи в діяльності Світового Ювілейного Комітету. В організації заходу також приймав участь Центр дослідження визвольного руху.

У Сумській області захід здійснюється за підтримки Сумської обласної державної адміністрації та Сумської обласної організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

На виставці представлено більше 500 фотографій, які всебічно висвітлюють діяльність Української Повстанської Армії. Окремі документи публікуються вперше. Експозиція складається з 22 двометрових повноколірних банерів, кожен із яких представляє окремий розділ з історії УПА.

Авторами виставки є експерти Центру досліджень визвольного руху: к.і.н. Володимир В’ятрович, директор ЦДВР, Роман Грицьків, Ігор Дерев’яний, Руслан Забілий, Петро Содоль. Дизайн виставки виконаний Ольгою Сало.

Як зазначив Зіновій Гузар, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації, „Нам є чим пишатись і варто пам’ятати про це”.

За словами Тараса Рондзістого, представника Світового ювілейного комітету, „Організатори виставки стараються поширити правду про УПА по всьому світі. Експонати представлені не тільки в містах України, але і в інших країнах. Для Сум був виготовлений 20 примірник виставки. Сподіваємося, що це стане кроком до визнання ОУН-УПА”

„Виставка – це документ, який спростовує міфи, нав’язані нам. Сучасна молодь потребує ідеалів, ці ідеали є, їх не треба вигадувати”, вважає Геннадій Іванущенко, директор Державного архіву Сумської області, історик:

Віктор Рог, представник Світового ювілейного комітету, провів для присутніх цікаву та детальну екскурсію, „Виставка строго наукова: лише фото і документи та пояснення до них”

Виставку будуть мати змогу побачити не тільки жителі Сум, але й районних центрів Сумської області.

Прес-служба СОО МНК

Published on 7 August 2007