В Одесі згадали Головного командира УПА Романа Шухевича

3 липня великий зал одеської консерваторії був переповнений бажаючими взяти участь в урочистому вечорі і концерті присвяченому 100 річчю головнокомандувача УПА Романа Шухевича і річниці проголошення 30 червня 1941 року у Львові Акту відновлення незалежності України.

Молитву за всіх хто віддав життя за волю України молився священик Української Автокефальної Православної Церкви о.Ярослав Бугринець. Він поблагословив присутніх на урочистих зборах проведених з ініціативи місцевої організації Ліги українських жінок і за підтримки Одеської обласної державної адміністрації.

Лідер обласної організації Ліги українських жінок Аліна Пляченко висловила особливу подяку керівнику управління культури облдержадміністрації. «Роман Шухевич це постать державного і військового діяча, приклад для наслідування всім майбутнім поколінням. Зал консерваторії переповнений одеситами. Це свідчення того, що мешканців Одеси цікавить не викривлена історія українських визвольних змагань», сказала пані Пляченко.

Серед учасників свята був і Голова обласної організації Всеукраїнського об»єднання ветеранів Віктор Мастеренко Він назвав проведений в Одесі урочистий вечір і концерт до 100 річчя від дня народження Романа Шухевича «великою справою. Це свідчить про те, що скільки б з пам»яті українців не вибивали історичну правду про боротьбу УПА – вона все одно долає численні перешкоди. Для мене особисто визвольні змагання часів Другої світової війни – це приклад для наслідування. Сьогоднішня боротьба за Україну і її становлення теж потребують значних зусиль».

Всеукраїнська ветеранська організація в Одесі планує провести у жовтні цього року науково-практичну конференцію під назвою «Визвольні змагання часів Другої світової війни» за участю науковців, представників патріотичних організацій. На святковому вечері у виконанні гурту «Чернівчанки» лунали пісні вояків УПА, українські коломийки, патріотичні пісні про Україну.

В рамках святкового вечора провели і презентацію всеукраїнського туру «Український рушник – рушник єднання».

Священик Української Автокефальної Православної Церкви, о.Ярослав Бугринець висловив сподівання, що в освітніх закладах України будуть приділяти більше уваги вивченню історичних фактів про визвольні змагання ОУН – УПА. «Хотілося б щоби таких ось вечорів було якнайбільше. І не один раз на рік на святочні річниці. Молодь Одеси потребує правди про боротьбу за волю України. Ми маємо пишатися героїчною боротьбою героїв УПА».

Ігор Столяров, Одеса

Published on 4 July 2007