У Херсоні вперше відбувся вишкільний табір

З ініціативи Херсонської міської організації Спілки Української Молоді в Україні в олешківських лісах на Херсонщині проходив молодіжний вишкільний табір присвячений командиру УПА Роману Шухевичу. Учасниками табору була пересічна херсонська молодь, що в своїй більшості нічого не чула про Шухевича та УПА.

Збудити почуття національної гордості та дати базові знання з історії українського визвольного руху, - ось, що ставили собі на меті організатори табору. Для досягнення цієї мети вся програма табору була поділена на ідеологічну та практичну складову. Протягом чотирьох днів під відкритим небом таборовики знайомились з біографіями Євгена Коновальця, Романа Шухевича, Ярослава Стецька, Степана Бандери. Молодь відкрила для себе нові сторінки нашої історії: Українську Військову Організацію, Організацію Українських Націоналістів, Українську Повстанську Армію, - їхні цілі, завдання та методи діяльності. Вперше молоді херсонці мали змогу довідатись про діяльність націоналістичного підпілля на Херсонщині та у рідному місті, його провідників та героїв.

Таборовики гартували як дух так і тіло. Ночівля в наметах. Сніданок, обід та вечеря - приготовані на вогні. У ночі - почергова стійка та охорона табору. Кожен день починався з руханки і ранкової збірки, на якій лунали державний гімн та молитва за Україну. Хлопці о сьомій ранку щодня робили вимарш околицями лісництва, віджимались та присідали. На таборі був присутній брат Андрій - семінарист з Львівської духовної академії (УПЦ КП), який провадив гутірки про дух та поставу воїна, християнський світогляд українського націоналіста. Велике захоплення серед учасників табору викликала теренова гра, присвячена воякам УПА, які вирвались навесні 1944 року з оточення військ НКВД в урочищі Гурби. Саме на честь цих героїв на території в декілька квадратних кілометрів між молодими патріотами розгорнулась справжня битва за бойовий стяг супротивника, котрий був захований у лісовому "штабі".

Третього дня молодь мала пішу мандрівку мальовничими місцинами Олешківського району до солоних озер. Кульмінацією таборування стало виготовлення таборовиками дерев'яного хреста. У суботу, 30 червня, в день народження генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича та вдень проголошення Акту відновлення Української Держави (30 червня 1941 року, місто Львів) на Херсонщині вперше було встановлено меморіальний хрест Борцям за Волю України. Цей момент залишиться у пам'яті кожного з тих двадцяти, що вклали частку себе у виготовлення та встановлення меморіального хреста.

Закриття табору відбулось 1 липня у місті Херсоні біля пам'ятника Т. Шевченка. На згадку про табір кожен його учасник отримав цінні подарунки, що були люб'язно надані нашими побратимами із Молодіжного Націоналістиного Конґресу.

Це перший подібного роду табір на Херсонщині організований херсонцями і для херсонців.

Тараса Дем'яненко, "Український Херсон"

Published on 3 July 2007