Російська імператриця мобілізувала українських козаків

«Гурвиц – наш мер», «Катерина – наша императррица» та «Долой жидобандеровцев» - з такими гаслами вирушили у «хресну ходу» представники Московського патріархату та організацій «Чорная сотня», «Единое отечество», озброївшись при тому російськими прапорами, іконою Нікалая II та прапорами династії Романових. У такий спосіб ці організації вирішили продемонструвати свою підтримку ініціаторам ідеї встановлення пам'ятнику Єкатєріни II та відповідно висловити своє ставлення до опонентів.

Представники ж козацьких організацій, продовжуючи виступати проти того, щоб «кривава імператриця» прикрашала Катериненську площу, перекрили рух навколо майдану.

Впродовж акції було міліцією затримано троє представників «Чорноморського козацького з'єднання», але згодом чоловіків випустили.

Кількість присутніх на акції сягнула близько 150 чоловік як з одного табору, так і з іншого, повідомляє прес-служба «Чорноморського козацького з'єднання».

Нагадаємо, що 30 липня охоронною фірмою депутата Одеської Міської Ради Руслана Тарпана та представниками Виконкому було знищено освяченого хреста, якого напередодні встановили козацькі товариства разом з православними священиками як символ козацької церкви, що планувалась в майбутньому. Будівництво церкви на цьому місці передбачалось згідно з планом Деволана у 1794 році та було ще тоді освячено православними священиками. Рештки зруйнованого хреста вивезли на смітник.

Довідка:

4 липня згідно з рішенням Одеської міськаради було демонтовано пам'ятник Матросам-потьомкінцам, для подальшого встановлення його Російській імператриці Катерині II. Ініціатором такого рішення виступив депутат Одеської міської ради від ПСПУ Руслан Тарпан.

«Методи, якими діяли ці люди більше нагадують більшовицькі рухи, які знищували святі храми та все, що пов'язане з вірою християнською. Я думаю, що вони усвідомлюють, що зносячи цей хрест, вони проявили неповагу не тільки до присутніх на тому заході, але й до всіх віруючих та служителів церкви.», - так прокоментував цю подію Отець Віталій.

НП

Published on 6 August 2007