На Буковині вшанували пам’ять Романа Шухевича

Офіційні заходи із вшанування Романа Шухевича та з нагоди 66-ї річниці вступу в м. Львів дружин українських націоналістів вперше відбулися у Чернівцях. Про це 3 липня повідомляє ЗІК.

У Чернівцях з нагоди 100-річчя командувача УПА Романа Шухевича вперше відбулися офіційні урочисті збори за участю представників влади та громадськості, на яких було відзначено грамотами та преміями учасників визвольних змагань, активістів обласного Товариства політв’язнів та репресованих, а також Буковинського куреня УПА.

В Українському Народному Домі відбулася науково-практична конференція за участю науковців з різних регіонів України, підготовлена громадськими організаціями за сприяння обласної влади. Обласна наукова бібліотека презентувала учасникам конференції книжну виставку на якій були представлені книги та публікації про історію визвольного руху, роль в його становленні Романа Шухевича.

В кінотеатрі «Чернівці» продемонстрували фільм, присвячений Роману Шухевичу, а на центральних вулицях міста встановили сіті-лайти до 100-річчя командувача УПА.

В обласному художньому музеї відкрили фотовиставку «Українська повстанська армія: Історія нескорених», на якій представлено плакати, фотографії, кінохроніку та пісні повстанців.

30 червня у Чернівцях представники влади та громадськості здійснили покладання квітів до пам’ятників воякам Буковинського куреня та Тарасу Шевченку. На Центральній площі відбувся мітинг-реквієм, молитва, яка завершилася запаленням викладених лампадками хрестів у рамках акції всеукраїнської «Вогонь пам'яті». Перших керівників області та міста на мітингу не було. Пам’ять Романа Шухевича та полеглих учасників визвольних змагань зібралися вшанувати понад 200 чернівчан — переважно активістів національнально-демократичних партій та громадських організацій.

НП

Published on 3 July 2007