Героям Слава! Кияни відзначили 100 років з дня народження Романа Шухевича

В суботу, 30 червня 2007 року націоналісти всієї України відсвяткували знаменну дату – 65 років з дня проголошення Акту про Відновлення Української Держави та 100 років з дня народження великого головнокомандуючого Української Повстанської Армії Романа Шухевича (Тараса Чупринки).

З цієї нагоди такі націонал-патріотичні сили Києва, як МНК, ВО „Свобода”, ГО „Патріот України”, УНА-УНСО влаштували святковий концерт у Будинку Спілки Офіцерів, що на вулиці Грушевського. Урочистості розпочалися о 14:00. В холі Будинку було виставлено фотовиставку зі світлинами бійців Української Повстанської Армії, перед початком заходу відбувся брифінг для журналістів за участю ветерана УПА, голови Київського крайового братства ОУН-УПА Ореста Васкула.

Вже на самому початку заходу будинок оточили близько тисячі представників лівих сил, що заблокували рух по вулиці Грушевського. Аби попередити вторгнення на урочистий концерт прихильників КПУ та ПСПУ Молодіжний Націоналістичний Конгрес та інші націонал-патріотичні організації вишикували свою охорону біля входу в Будинок Спілки Офіцерів. Не забарилися й бійці спецпідрозділу „Барс”, які, треба віддати належне, не чинили спротиву націоналістам, а лише стримували представників лівих сил.

Не зважаючи на те, що ще вранці Шевченківський суд заборонив КПУ та ПСПУ проводити будь-які політичні акції, прихильники цих партій в Києві спровокували декілька інцидентів з представниками міліції. Як повідомляє Департамент зв‘язків із громадськістю МВС України, відносно організаторів цих акцій (Н.Вітренко та В.Марченка) було складено адмінпротоколи: за ознаками правопорушень, передбачених ст.185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій).

Після заходу націоналісти вирушили колоною до Софійської площі, де було проведено святковий мітинг.

Завдяки чудовій організації святкування, забезпечення націоналістичними силами особистої охорони та сприяння Президента України на законному рівні, захід пройшов вдало та без масових сутичок. Нагадаємо, що 16 травня 2007 року Віктор Ющенко видав Указ "Про відзначення 100-річчя від дня народження Романа Шухевича" № 420/2007, згідно з яким вшанування Головного командира УПА Романа Шухевича відбувалося на загальнодержавному рівні. Націоналісти сподіваються й подальшому сприянню Президента у присвоєнні Роману Шухевичу звання Героя України.

Слава Україні! Героям Слава!

Прес-служба КМО МНК

Published on 2 July 2007