Відозва Проводу ОУН з нагоди столітнього ювілею Романа Шухевича

30 червня виповнюється сто років з дня народження легендарного командира Української Повстанчої Армії, голови генерального секретаріату Української Головної Визвольної Ради, крайового провідника ОУН Романа Шухевича – „Чупринки”, „Лозовського”, „Тура”.

Лише раз на сторіччя Господь дарує нації лідерів такого масштабу і такого державного розмаху. Переконаний соборник, вдумливий державник, безкомпромісовий революціонер, мужній воїн, обдарований організатор, кришталевий націоналіст, що все своє життя, без останку, присвятив справі визволення України – Роман Шухевич.

„Політична і життєва принциповість, безмежна особиста відвага, рухливість, жива і весела вдача, простота в щоденному житті і поведінці, „тверда рука” і разом з цим батьківська дбайливість про других – ось прикмети характеру сл. п. генерала Шухевича – Чупринки, що ними Він скрізь з’єднував собі симпатії, створював життєрадісний, бадьорий настрій, поривав на безстрашну і тверду боротьбу з ворогами України”, – підкреслювало керівництво українського національно-визвольного руху у відозві з нагоди загибелі Романа Шухевича в 1950 році.

Постать командира УПА не потребує штучної глорифікації, він назавжди увійшов в історію України як провідник збройної боротьби за її волю і для мільйонів послідовників є яскравим прикладом жертовного служіння своєму народові. Безрезультатними залишаються і спроби відвертих та прихованих ворогів української державності підло очорнити світле ім’я Романа Шухевича. Не посади, не чини, не матеріальний зиск чи особиста вигода присвічували йому в житті – лише українська національна ідея – ідея захисту і поступу української нації, ідея змагання за Українську Самостійну Соборну Державу. Не політичне шахрайство, не лакейство перед „сильними світу цього”, не маніпулювання принципами були методами того, хто за свої переконання й ідеали був готовий заплатити і заплатив найдорожчим – сімейним затишком і, врешті, власним життям, полігши зі зброєю в руках в нерівному бою з підступним ворогом.

Вшановуючи в ювілейному році світлу пам’ять Командира, пам’ять його ровесників і соратників Дмитра Грицая „Перебийноса”, Олекси Гасина „Лицаря”, Олега Кандиби „Ольжича”, 65-ліття створення очолюваної ним Української Повстанчої Армії – гідно відзначмо їхній героїчний чин, втілюймо в життя їх ідеали, виховуймо на їх прикладах українську молодь.

Слава Роману Шухевичу! Слава Героям!

Провід ОУН

Published on 20 June 2007