Окупація. Все таємне стає явним

В 2006 році в Україні вперше після перейменування СССР на СНГ розпочався приріст населення за рахунок міграції. Про це повідомив у вівторок 19 червня співробітник проекту „Седеркопінзький процес Міжнародної організації міграції” Ілмарс Мезс, посилаючись на дослідження „Міграційні тенденції 2004-2006 років в країнах Седеркопінзького процесу”. „Таким чином Україна поступово перетворюється з країни походження мігрантів на країну призначення мігрантів”, - зазначив він.

Мезс прогнозує, що через 5-10 років, коли все більше українців поїде на пошуки роботи до країн ЄС, до України приїде більше громадян з бідних країн колишнього СССР, а також Індії і В’єтнаму.

Контингент чужоземців, які перебувають на обліку МВС України у 2006 році, формувався переважно за рахунок осіб, що прибули з РФ (92 171), Молдови (12 015), Узбекистану (11 125), Азербайджану (10 032), Вірменії (8 332), Грузії (8 310 ). Серед неесендівців, які проживають на законних підставах в Україні в 2006 році, переважали прибульці з Китаю, Туреччини, Казахстану, Сирії, Йорданії, Індії, повідомляє Народний оглядач.

Мезс зазначив, що згідно дослідження загальна кількість чужоземців, що перетинають український кордон, складає 40 мільйонів на рік, проте кожен рік приблизно на 1 мільйон осіб більше в’їжджає в Україну, ніж виїжджає.

Для довідки: Седеркопінзький процес об’єднує 10 країн, зокрема Україну, Білорусь, Молдову, Угорщину, Латвію, Польщу. Він покликаний врегулювати питання прикордонного співробітництва, міграції, надання притулку вздовж усього зовнішнього кордону ЄС.

НП

Published on 20 June 2007