"Наша Україна" боротиметься за визнання УПА на державному рівні

Сьогодні у Рівному відкрилася виставка, присвячена Визвольному руху та героям УПА. На Рівненщині сьогодні проживає понад 1000 ветеранів УПА.

Відкрив виставку рівненський губернатор, член Ради партії “Наша Україна” Віктор Матчук, повідомляє Майдан-Інформ.

“Рівненщина - одна з восьми областей України , яка визнала воїнів УПА учасниками Другої світової війни, - сказав губернатор під час відкриття виставки, - На останній сесії Рівненської облради було ухвалене рішення звернуться до Президента з проханням присвоїти одному із засновників УПА, її легендарному командиру Роману Шухевичу звання Героя України”.

Лідер партії “Наша Україна” В’ячеслав Кириленко, котрий також був присутнім на відкритті вистави, зазначив: “Для мене воїни УПА – це герої, які боролися за волю України. На обов’язок - дати тим із них, хто ще лишився в живих, не лише духовне визнання, але й матеріальні привілеї, які мають усі ветерани Другої світової”.

Кириленко розповів, що в уряді Єхануров була створена наукова комісія, яка підготувала висновок про те, що боротьба Української Повстанської Армії - це боротьба за суверенну Україну тими методами, які ці люди могли тоді використати”.

“Урядовий законопроект про соціальний захист і визнання воїнів УПА ветеранами Другої світової війни був підготовлений мною ще у червні 2006, - сказав Кириленко, який на той час був віце-прем’єром з гуманітарних питань, - однак коли до влади прийшов Янукович, я його відкликав”.

Кириленко також наголосив, що він “готовий відродити цей законопроект і внести на розгляд Верховної Ради 6 скликання”.

Після відвідин виставки Кириленко поклав квіти до пам’ятників Уласу Самчуку та Симону Петлюру, а також на місце, де енкаведисти замордували та повісили борців за вільну Україну.

НП

Published on 18 June 2007