На Малаховому кургані Севастополя збираються увічнити пам'ять командира УПА

Українська громадськість Севастополя обурена заявою міської ради щодо президентських указів про увічнення пам'яті лідерів визвольного руху 20-50-х рр. XX століття - провідниках Організації українських націоналістів Ярослава та Ярослави Стецько та головнокомандуючого Української повстанської армії Романа Шухевича. Про це заявив отаман Севастопольського куреня Українського козацтва Мирослав Мамчак.

"Українська громадськість Севастополя категорично проти подібної заяви, яка є тенденцйною, і повністю відповідає духу комуністичної контрпропаганди, яка панувала за часів большевицького режиму, - сказав він. - Ми вважаємо, що в Севастополі мають знати всі сторінки війни, минулого нашого народу та, в першу чергу,це стосується найбільш закритої для севастопольців і в цілому кримчан теми діяльності Української повстанської армії. Ми тут в Севастополі розповсюджували правду про УПА і будемо це робити".

Він повідомив, що "у зв'язку з такою позицією міської ради, українська громадськість Севастополя вчора на координаційній раді прийняла ршення про будівництво на Малаховому кургані в Севастополі пам'ятного знаку на місці поранення командира сімферопольської організації УПА Олексія Шафрана, який в рядах Червоної армії звільняв від німецько-фашистьських загарбників Севастопіль, був тут поранений, потім у ялтинському шпиталі був заарештований та розстріляний в севастопільськй тюрмі".

За словами м.Мамчака, українська громадськість севастополя розуміє, що міська влада не дасть дозволу на встановлення пам'ятного знаку, "тому ми будемо своїми руками робити та встановлювати цей пам'ятний знак", повідомляє "ОБКОМ".

Вчора, 12 червня, Севастопільська міська рада прийняла заяву у зв'язку з Указом Президента України Віктора Ющенка від 16 травня 2007 року "Про увічнення пам'яті Ярослава Стецько та Ярослави Стецько" та "Про святкування 100-річчя з дня народження Романа Шухевича". В заяві депутати міськради намагаються довести, що Ярослав та Ярослава Стецько і Р. Шухевич були прибічниками німецько-фашистьських загарбників. "Враховуючи це, увічнення пам'яті на державному рівні Ярослава та Ярослави Стецько і Шухевича є надругою над пам'яттю живих та мертвих воїнів Радянської армії та трудніків тилу", - заявляють депутати Севастопольської міської ради та вимагають від Перзидента відмінити ці укази.

НП

Published on 15 June 2007